Prawo, polityka

Marynarze nie zagłosowali podczas wyborów parlamentarnych na polskich statkach. Krajowe Biuro Wyborcze w Szczecinie nie odnotowało, by choć jedna komisja wyborcza została utworzona na statku handlowym.

- 1200 marynarzy pływających na statkach Polskiej Żeglugi Morskiej nie weźmie udziału w wyborach parlamentarnych - mówił Krzysztof Gogol, rzecznik tego szczecińskiego armatora. - Okręgi wyborcze tworzy się na statkach, które spełniają trzy warunki: kapitan musi być Polakiem, siedziba armatora musi być w Polsce i statek musi podnosić biało-czerwoną banderę. O ile pierwsze dwa warunki spełniamy, ten ostatni nie jest spełniony. 

Polska Żegluga Morska ma dziś 61 statków.

 

+6 Wybory
W takim razie tytuł artykułu powinien zostać zmieniony na "ze względu na niekorzystną politykę polskiego rządu, marynarze nie mieli prawa zagłosować w wyborach". Bo teraz to brzmi jakby wszystko zostało przygotowane tylko marynarze olali temat.
26 październik 2015 : 06:58 Sailor Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
0 Wybory
Na żaglowcu Le Quy Don, którego armatorem jest The Sail Training Association Poland, odbywającego podróż z Gdyni do wietnamskiego portu Nha Trang, odbyły się wybory w których wzięło udział 78% załogi.
Wyniki w %: PiS - 6,25 , PO -43,75, Razem - 12,50, Kukiz - 12,50, PSL - 6,25, Nowoczesna - 12,50
26 październik 2015 : 10:10 Szczur Lądowy Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
0 O Matko !
wyrazy współczucia, a na Palikota i Zlew głosów nie było ?
26 październik 2015 : 17:36 wuj mat z podróży Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
0 Jak się chce to się da.
Trochę jest z tym zabawy, ale dopuszcza się głosowanie korespondencyjnie poza granicami Polski. Trzeba napisać maila do polskiego konsulatu w porcie w którym będziemy przed wyborami. Piszemy że chcemy wziąć udział w wyborach w takiej formie. Opiszą jakie dane są potrzebne. I wyślą karty do głosowania, oświadczenie i zaadresowaną kopertę zwrotną. Powinno się ja odesłać. My żeby zdążyć w wymaganym czasie (mieliśmy po porcie miesięczny przelot, poprosiliśmy żeby wysłali to kurierem ze zwrotem. Tak jak podpusuje się umowy itd. Wszyscy Polacy którzy byli chętni dostali pakiet wyborczy, zagłosowali i od razu oddaliśmy koperty kurierowi, żeby dostarczył je do konsulatu.
04 luty 2019 : 12:14 Marineiro Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
1 1 1 1

Źródło:

Newsletter