Prawo, polityka

Rada Ministrów 21 lipca 2015 r. przyjęła projekt ustawy o zmianie ustawy o żegludze śródlądowej. Głównym celem proponowanej nowelizacji jest wdrożenie do polskiego porządku prawnego przepisów dyrektywy Komisji Europejskiej, określającej zasady otrzymywania i przekazywania informacji o statkach śródlądowych.

Zgodnie z projektem przekazywanie informacji o statkach odbywać się będzie za pośrednictwem elektronicznej bazy danych, za której prowadzenie odpowiedzialny będzie Dyrektor Urzędu Żeglugi Śródlądowej w Szczecinie. Będzie on pełnił rolę koordynującą w ramach wymiany danych udostępnianych zarówno przez administrację żeglugi śródlądowej w Polsce oraz podmioty zagraniczne. Baza ta oprócz administrowania informacjami wymaganymi przez przepisy unijne, służyć będzie również do gromadzenia i wymiany innych informacji z zakresu żeglugi śródlądowej, co przyczyni się do usprawnienia wykonywania zadań nałożonych na organy administracji żeglugi śródlądowej.

rel (Ministerstwo Infrastruktury i Rozwoju)

+1 Wisło moja Wisło!
Cytuję: "...do gromadzenia i wymiany innych informacji z zakresu żeglugi śródlądowej, co przyczyni się do usprawnienia wykonywania zadań nałożonych na organy administracji żeglugi śródlądowej..."
No i o co tutaj chodzi? A kiedy wreszcie statki wiślane będą pływać? Ktoś bardzo mocno będzie pilnować żeby nie pływały!
W sprawie żeglugi na Wiśle zabierają głos ludzie, którzy tej żeglugi, ani Wisły, nigdy nie potrzebowali i nie potrzebują. Ci co potrzebują są nie dopuszczanymi na odległość widzenia ich!
21 lipiec 2015 : 23:17 Mirosław Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
+1 Żegluga na Wiśle
Wisłę należy najpierw uregulować. Odra jest wraz z Wartą uregulowana. Przez Niemca. Polak Wisły nie ureguluje. Bo nie potrafimy wykonać żadnej inwestycji myśląc długofalowo. Przykład? Autostrady nie skończone a już trzeba je remontować.
23 lipiec 2015 : 07:29 Wykpiarz Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
1 1 1 1

Newsletter