Prawo, polityka

- Decyzja czy dostarczyć Rosji drugi helikopterowiec typu Mistral bedzie uzależniona od postępowania Moskwy wobec kryzysu na Ukrainie - powiedział w poniedziałek prezydent Francji Francois Hollande.

Wypowiadając się podczas roboczego obiadu z dziennikarzami akredytowanymi w Pałacu Elizejskim, Hollande powiedział, że pierwszy z okrętów jest prawie gotowy i zostanie dostarczony zgodnie z planem w październiku br., mimo zdecydowanego sprzeciwu sojuszników Francji.

- Dotychczas poziom sankcji nie został ustalony, a to mogłoby zapobiec tej dostawie - powiedział Hollande. - Czy to oznacza jednak, że pozostała część kontraktu, czyli drugi Mistral, będzie zrealizowana? Będzie to zależało od postawy Rosji.

Na Francję wywierane są przez jej sojuszników silne naciski aby wycofała się z kontraktu. Londyn i Waszyngton ponowiły w poniedziałek swój sprzeciw.

Wcześniej w poniedziałek wicepremier Rosji Dmitrij Rogozin powiedział, że wątpi czy Francja zerwie kontrakt bowiem byłoby to dla niej gorsze niż dla Rosji.

 

 

0 Vive la France ;(
Podziwiac nalezy naiwnosc i glupote Francozow lasych na kasiore ale do walki ostatni. Niech poczekaja pare lat a te okrety beda walic rakietami we Francuska Riviere i okrety NATO. Zapomnieli lekcje z I i II wojny swiatowej? moze pchaja sie do III? Wstyd zabojady!
22 lipiec 2014 : 09:28 Zenek Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
1 1 1 1

Źródło: