Prawo, polityka

Bureau Veritas - światowy lider branży TIC (Testing, Inspection and Certification) zajmie się nadzorem nad budową nowoczesnego promu zasilanego ekologicznym paliwem LNG dla Birttany Ferries.

Głównym zadaniem Bureau Veritas była analiza ryzyka, która stanowiła integralną część procesu decyzyjnego w Brittany Ferries w kwestii dołączenia jednostki zasilanej paliwem LNG do obecnej floty.

Jean Jacques Juenet, kierownik ds. projektów statków pasażerskich w Bureau Veritas powiedział: "Jesteśmy dumni, że zostaliśmy zaangażowani w tak duży projekt, dokonaliśmy analizy ryzyka wymaganego dla tej klasy statków. Opracowaliśmy procedury wspólnie z Brittany Ferries, razem z zarządami portów oraz podmiotami odpowiedzialnymi za logistykę oraz bunkrowanie paliwa. Jasny obraz ekonomii oraz kwestii bezpieczeństwa w przypadku dostaw paliwa LNG pozwolił podjąć kluczową decyzję armatorowi oraz dostosować się w przyszłości do nowych zasad emisji zanieczyszczeń nie zwalniając obrotów.”

Nowy prom PEGASIS będzie miał 210 metrów długości, kadłub zostanie wykonany z lekkich materiałów z zastosowaniem klejów o wysokiej wytrzymałości. Silniki zasilane LNG wraz z elektrycznym napędem pozwolą operować z prędkością 24,5 węzła. Statek będzie jedną z największych jednostek w klasie ro-pax, zasilanych paliwem LNG. Pojemność promu przewiduje zabranie 40 pojazdów ciężarowych, 600 pojazdów osobowych oraz 2400 pasażerów.

Do najciekawszych rozwiązań należy wykorzystanie technologii membranowej GTT w zbiornikach LNG, co pozwoli na większą wydajność oraz dłuższy czas operacji pomiędzy kolejnymi tankowaniami paliwa.

Armator Brittany Ferries zapowiedział, że kolejne trzy jednostki, obecnie znajdujące się we flocie armatora, zostaną w przyszłości poddane konwersji do napędu z wykorzystanie paliwa LNG a przygotowaniami i nadzorem nad tymi projektami zajmie się również Bureau Veritas.

PromySkat

1 1 1 1

Newsletter