Prawo, polityka

Ministerstwo Finansów nie zgadza się na przyjęcie ustawy o pracy na morskich statkach handlowych. Projekt zakładał, że marynarze nie będą płacić podatku dochodowego i składek do ZUS. Obecnie prawie cała polska flota handlowa pływa pod obcymi banderami.

Projekt ustawy o pracy na morskich statkach handlowych był już wynegocjowany, jednak Ministerstwo Finansów nie chce się zgodzić na ulgi dla marynarzy - mówi Jacek Dubiński ze Związku Zawodowego Marynarzy i Rybaków. - Uzyskaliśmy po 2009 roku, czyli po około 3 miesiącach informacje, że Ministerstwo Finansów nie wyraziło zgody na żadne ruchy związane z podatkami i zabezpieczeniem socjalnym. Poseł Platformy Obywatelskiej Arkadiusz Litwiński uważa, że to armatorzy nie są zainteresowani przeflagowaniem statków pod polską banderę. - Środowisku nie za bardzo zależy, żeby statki wracały pod polską banderę, bo armatorzy nie narzekają na te warunki. One są powszechnie stosowane na całym świecie.

+5 rece opadaja
No faktycznie, na calym swiecie marynarze placa podatki... W wiekszosci krajow jak sie spedza ponad 183 poza granicami to jest sie zwolnionym z podatku tylko nie w naszej najjasniejszej. co za dziki kraj.
04 kwiecień 2013 : 08:55 Guest | Zgłoś
+2 rece opadaja 2
litwiński gamoń - nie zna się a głos zabiera, burak w krawacie
04 kwiecień 2013 : 16:06 Guest | Zgłoś
0 Co za POpapraniec.
Niech sam jedzie na 6 miesiecy w morze i od tego zaplaci podatek.
04 kwiecień 2013 : 18:27 Guest | Zgłoś
+1 Znaczy się że niby jak?
Praca za granicą a emeryturka w Polsce?? Bo tak wynika z kontekstu artykułu. Kolejna grupa zawodowa chciałaby nic nie płacić i tylko brać?
05 kwiecień 2013 : 05:43 Guest | Zgłoś
0 Mietku
Co brać ? Żeby brać to trzeba płacić, a nikt nie chce do złodziejskiego ZUSu odkładać swojej cięzko zarobionej pensji na morzu. Jak ktoś na ZUS nie odkłada to prosze się nie marwtić, na pewno mu emerytury nie da, dlatego nikt tu nie chce brać nie płacąc
07 kwiecień 2013 : 21:45 Guest | Zgłoś
0 Ja w branży "pływackiej" nie siedzę.
Do ZUS-u kasy nie płacę i nie roszczę sobie praw do emerytury (sam sobie odkładam). Podatki płacę. Dlatego rozumiem taką postawę - cyt. "Ministerstwo Finansów nie wyraziło zgody na żadne ruchy związane z podatkami i zabezpieczeniem socjalnym." Z kontekstu wynikało, że panowie marynarze nie chcą płacić nigdzie żadnych składek/podatków w razie powrotu pod polską banderę. Rozumiem, że artykuł jest troszkę pobieżny i pewne rzeczy nie do końca wyjaśniono.
08 kwiecień 2013 : 06:31 Guest | Zgłoś
+5 wolny wybor
to powinno byc dobrowolne czyli nie plac podatkow i zus w polsce ale
nie pieprz na starosc ze nie masz emerytury.
05 kwiecień 2013 : 11:42 Guest | Zgłoś

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Zaloguj się

1 1 1 1

Źródło:

Newsletter