Porty, logistyka

W środę, 9 września o godz. 13.30 w Krynicy Morskiej podpisana zostanie umowa na dofinansowanie projektu Urzędu Morskiego w Gdyni pt. „Krynica Morska - rozbudowa pirsu pasażerskiego w morskim porcie rybackim”. Ponad 11,2 mln zł unijnego dofinansowania pochodzi ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego na lata 2014-2020. Umowę z Dyrektorem Urzędu Morskiego w Gdyni Wiesławem Piotrzkowskim podpiszą Marszałkowie Województwa Pomorskiego Mieczysław Struk i Wiesław Byczkowski.

Projekt ten jest komplementarny z inwestycją Gminy Miasta Krynica Morska pn. „Pętla Żuławska – rozbudowa portu jachtowego w Krynicy Morskiej" i obie te inwestycje stanowią element przedsięwzięcia strategicznego pn. „Rozwój oferty turystyki wodnej w obszarze Pętli Żuławskiej i Zatoki Gdańskiej”.

Uroczystość odbędzie się na Molo Pasażerskim w Porcie Jachtowym w Krynicy Morskiej przy ul. Gdańskiej, a w przypadku niepogody przeniesiona zostanie do Urzędu Miasta i Gminy Krynica Morska, ul. Górników 15 (sala posiedzeń).

Projekt dotyczy rozbudowy istniejącego już pirsu oraz wydłużenia nabrzeża wraz z zabezpieczeniem skarpy w Krynicy Morskiej. Pirs Pasażerski, który obecnie ma długość ok. 100 m zostanie wydłużony o 65,5 m. Szerokość wejścia do portu wyniesie 38 m, co skutkować będzie zmniejszeniem falowania wewnątrz portu. Przy przedłużonym pirsie cumować będą mogły statki pasażerskie białej floty i jednostki Urzędu Morskiego w Gdyni. Na odcinku od narożnika nasady istniejącego pirsu w stronę ulicy Gdańskiej wydłużone będzie nabrzeże postojowe o długości 50,0 m, które pełnić będzie funkcję postojową. Dalej, w stronę ulicy Gdańskiej wykonane będzie umocnienie brzegu wschodniego i brzegu północnego. Ponadto, w miejscu obecnego ciągu pieszo-jezdnego na odcinku 194 m wykonana zostanie nowa utwardzona nawierzchnia. Bezpośrednio za zjazdem z ulicy Gdańskiej znajdować się będzie parking. Całkowita wartość projektu to ponad 13,2 mln zł. Projekt realizowany będzie do końca 2022 roku.

Przypomnijmy, że dotychczas w ramach Działania 8.4 Wsparcie atrakcyjności walorów dziedzictwa przyrodniczego (łącznie z inwestycją Urzędu Morskiego w Gdyni) podpisane zostały 53 umowy
o dofinansowaniu na łączna kwotę ponad 351 mln zł, z czego ponad 217 mln zł stanowi dofinansowanie unijne. Dzięki środkom z RPO WP 2014-2020 realizowane są trzy turystyczne przedsięwzięcia strategiczne samorządu województwa pomorskiego:

I. Pomorskie Szlaki Kajakowe (26 projektów), których celem jest udostępnienie szlaków wodnych dla kajakarzy i zapewnienie im bezpieczeństwa poprzez rozbudowę i poprawę standardu infrastruktury turystycznej, w szczególności kajakowej, a także udostępnienie kajakarzom dziedzictwa kulturowego i naturalnego w obszarach położonych wzdłuż pomorskich rzek.

II. Pomorskie trasy rowerowe o znaczeniu międzynarodowym R-10 i Wiślana Trasa Rowerowa R-9 (13 projektów). W ramach tego przedsięwzięcia powstaną trasy rowerowe: R-10 – wzdłuż morza, od Ustki przez Łebę, Władysławowo, Trójmiasto oraz Krynicę Morską, aż do wschodniej granicy województwa oraz Wiślana Trasa Rowerowa, będąca częścią szlaku R-9 – przez Żuławy Gdańskie, Tczew, Gniew i Kwidzyn aż po południową granicę województwa.

III. Rozwój oferty turystyki wodnej w obszarze Pętli Żuławskiej o Zatoki Gdańskiej (14 projektów). W ramach tego przedsięwzięcia powstanie nowoczesna infrastruktura żeglarska: przystanie żeglarskie, pomosty z trapami i umocnieniami brzegu, powstaną drogi z miejscami postojowymi, oświetleniem hybrydowym i monitoringiem.

Szczegóły dot. wykorzystania środków unijnych w województwie pomorskim znajdują się w Raporcie z realizacji RPO WP 2014-2020

rel (Urząd Marszałkowski Województwa Pomorskiego)

-13 Skandal!
Głupie pisiory chcą zniszczyć przyrodę Krynicy! Port Sasina! Przecież finansowanie tych głupot się nigdy nie zwróci!
08 wrzesień 2020 : 08:08 ***** *** Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
+9 Głupi ruski troll
Ale wasz czas już się skończył i nie wróci
08 wrzesień 2020 : 08:26 tofik Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
+8 KAZDY PORT
TO JEST POEZJA, TAK TRZYMAC !!
08 wrzesień 2020 : 08:51 Miroslaw Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
0 Las_Vegas
Zamiast wyspy dla ptakow powinni wybudowac na jej terenie kompleks turystyczno-rozrywkowy, miasteczko na wzór Las-Vegas
do którego by przypływali zeglarze i turyści z całego świata żądni rozrywki i hazardu , kasa by płyneła strumieniami .
A sam przekop by się szybko zamortyzował.
08 wrzesień 2020 : 09:11 Zble Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
-1 Może tak, może nie, kto to wie...
Cytuję tofik:
Ale wasz czas już się skończył i nie wróci


#tofik: trolowanie to taki sam zawód, jak każdy inny. Tylko waluty mogą być różne - ruble, szekle czy PLN :-)

A czy czas, czyjkolwiek, się skończył - nie byłbym tego taki pewien. Wystarczą jedne wygrane wybory i wszystko się zmieni, że tak zacytuję i strawestuję pewnego Klasyka :-)

Serdecznie pozdrawiam i życzę miłego dnia.
08 wrzesień 2020 : 09:44 ***** *** Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
1 1 1 1