Porty, logistyka

Gazoport wzmacnia potencjał i współpracę państw UE - wskazał prezydent Andrzej Duda w liście odczytanym w piątek podczas wyładunku 100. dostawy LNG w gazoporcie w Świnoujściu. Wyraził nadzieję, że ta dostawa to zapowiedź kolejnych udanych przedsięwzięć.

Transport LNG z Kataru przywiózł gazowiec Al-Safliya. W czasie uroczystości list od prezydenta odczytała szefowa jego kancelarii Halina Szymańska.

Andrzej Duda pogratulował w nim PGNiG i Gaz-Systemowi oraz kontrahentom dostaw LNG do Świnoujścia. „Ufam, że to zapowiedź kolejnych udanych przedsięwzięć i nowych, spektakularnych sukcesów gospodarczych Polski” - napisał.

Prezydent wyraził też opinię, że gazoport współtworzy ład gospodarczy regionu, wzmacniając potencjał i współpracę państw UE. Elementem tego ładu jest inicjatywa Trójmorza - zauważył.

wkr/ pad/ amac/

+11 Jedrek chwalipieta.
Panie Duda, a kto gazoport zbudowal ? Pan ? A moze Pana PiS ? Przejdzie to kiedys Panu przez gardlo, i powie Pan, ze gazoport zostal zbudowany za rzadow koalicji PO- PSL ?
03 lipiec 2020 : 13:35 Jato | Zgłoś
-10 Prawda, nie POwski fałsz
1. Decyzję o rozpoczęciu budowy gazoportu podjął rząd PiS 3 stycznia 2006 roku.
2. Pierwsza dostawa LNG miała miejsce 11 grudnia 2015 roku, rządził wtedy znowu PiS.
Miłego wieczoru życzę.
03 lipiec 2020 : 18:57 Miejscowy | Zgłoś
+8 To g. prawda !!!
PiS wiele rzeczy planuje. Budowe promow na przyklad, lub produkcje miliona elektrycznych aut. Wykonawce do budowy Terminala LNG wybrano w polowie 2010 roku, a budowe rozpoczeto wiosna 2011. Wiec kto terminal budowal, jesli w roku 2015 przyjeto pierwsza dostawe gazu ? PiS ?! Wolne zarty.
04 lipiec 2020 : 06:49 Jato | Zgłoś
-9 Typowe dla fanatyków PO...
...pod wpływem emocji (lub białego proszku - vide psychol z Pomorza Zachodniego) tracenie resztek samokontroli i reagowanie agresją i nienawiścią.
Sugeruję czopeczek na wstrzymanie i więcej luzu. Życie to nie tylko wytyczne regionalnego lidera partyjnego :-)
Miłego dnia.
04 lipiec 2020 : 07:22 Zniesmaczony | Zgłoś
+7 Fanatyczna kuracja, polecam.
Proponuję odstawienie białego proszku i nietracenia samokontroli nad sobą, być może zniesmaczenie zniknie. Sugestia słuszna, czopek zniesmaczenie może znacznie zmniejszyc. W odbudowie zdrowia psychicznego może też pomóc rejs zbudowanym przez PiS promem, lub jazda elektrycznym samochodem Morawieckiego, można też wystartować z CPK jednym z samolotów niedawno kupionej przez LOT linii Condor. Proszę tylko powiedzieć pilotowi, by uważał na pasące się na pasie startowym krowy i na posła Horałę, który na wypasie krów zarabia całkiem przyzwoite pieniądze. Życzę powodzenia.
04 lipiec 2020 : 07:57 Jato | Zgłoś
-9 PO uwaliło projekt gazociągu
Konkretnie - 30 kwietnia 2009. Premierem był wtedy znany specjalista od prac na wysokości, zwłaszcza zaś - od malowania kominów, z naciskiem na te nie istniejące.
03 lipiec 2020 : 19:08 Gazowy | Zgłoś
+8 Pierzynowa Elyta.
Konkretnie 30 kwietnia 2009 roku wiele rzeczy sie dzialo. Jedni malowali wtedy kominy, a inni wysypiali sie do poludnia i zajadali smaczne obiadki u mamusi.
04 lipiec 2020 : 06:55 Jato | Zgłoś

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Zaloguj się

1 1 1 1

Źródło:

Newsletter