Porty, logistyka

Port w Rotterdamie pozostanie czynny 24 godziny na dobę przez siedem dni w tygodniu, nawet po ogłoszeniu przez rząd holenderski w poniedziałek wieczorem, 23 marca br., bardziej rygorystycznych środków walki z rozprzestrzenianiem się koronawirusa.

Jest to zgodne z oczekiwaniami, biorąc pod uwagę fakt, że rząd wyznaczył już obsługę statków i związane z nią procesy w łańcuchu logistycznym jako istotny proces mający na celu utrzymanie funkcjonowania społeczeństwa - czytamy w komunikacie portu.

Władze portu, społeczność przedsiębiorców portowych i dostawcy usług morskich będą nadal przestrzegać wytycznych i zaleceń władz, takich jak praca w domu, gdzie to możliwe, zachowując bezpieczną odległość i higienę osobistą.

Zdrowie jest priorytetem, my, Zarząd Portu w Rotterdamie i kapitanowie portów, staramy się również zminimalizować wpływ Covid-19 na działalność portu w Rotterdamie i przemysł. Prowadzimy bardzo częste konsultacje z różnymi dostawcami usług morskich i firmami. Prowadzone są również regularne rozmowy z władzami publicznymi, zarówno lokalnymi, jak i krajowymi, w celu zapewnienia, że port będzie działał jak najlepiej w obecnych trudnych warunkach.

AL, rel (Port of Rotterdam)

1 1 1 1

Newsletter