Porty, logistyka

Podczas nadawania paczki zagranicznej zastanawiasz się, czy wybrać transport lotniczy, czy morski? Który z nich zagwarantuje przesyłce bezpieczeństwo? Oba sposoby przewozu mają liczne zalety, dzięki którym ich popularność od lat nie słabnie. Podpowiadamy, kiedy warto zdecydować się na doręczenie drogą powietrzną, a kiedy wodną.

Transport lotniczy - ekspresowe tempo doręczenia

Transport lotniczy jest coraz chętniej wybieranym sposobem przewozu przesyłek. Jego główną zaletą jest ekspresowe doręczenie - przesyłka może w ciągu kilku godzin pokonać tysiące kilometrów i zostać dostarczona prosto do rąk adresata już następnego dnia roboczego. Wybierając tę formę wysyłki, zapewniasz sobie także wygodę samego nadania. Kurier odbiera przesyłkę spod wskazanego przez Ciebie adresu, następnie przekazuje ją do ewentualnej odprawy celnej. Po pozytywnym przejściu kontroli paczka jest ważona i mierzona, a jej zawartość jest sprawdzona przed załadowaniem jej do właściwego samolotu.

Wybór transportu lotniczego zaleca się osobom nadającym towary drobnicowe, przesyłki o wysokiej wartości i wymagające zachowania szczególnej ostrożności. Na pokładzie samolotu może znaleźć się paleta o wadze nawet do 4500 kg brutto! Wysyłka drogą powietrzną, ze względu na ekspresowe tempo, jest znakomitą formą przewozu towarów o krótkim terminie ważności i tych, które szybko się psują. Podobnie jest w przypadku ładunków, które muszą zostać doręczone do adresata w jak najszybszym terminie. Transport lotniczy zamówisz na https://www.epaka.pl/zamow-kuriera

Transport morski - bezpieczny przewóz najcięższych ładunków

Transport morski to sposób przewozu towarów, który stosowany jest od wieków. Od tego czasu niewiele się zmieniło - choć kontenerowce, tankowce czy masowce stają się coraz większe i nowocześniejsze, to jednak szybkość pokonywania przez nie kilometrów nie jest w stanie dorównać samolotom. Jednak wysyłka ładunku drogą wodną ma swoje zalety. Dzięki spedycji morskiej można przede wszystkim doręczyć do wybranego miejsca najcięższy towar o nieregularnych kształtach i dużych wymiarach, w tym również ten niebezpieczny czy wymagający zachowania określonej temperatury.

Cena transportu morskiego jest często niższa od lotniczego, ale jest on bardziej opłacalny w przypadku wielkogabarytowych towarów, których wymiary nie pozwalają na dostawę samolotem. Duże konstrukcje czy turbiny wiatrowe z łatwością zmieszczą się na pokładzie statku, a następnie zostaną dostarczone do wybranego portu w tym samym lub innym kraju. Nie musisz się obawiać o ich bezpieczeństwo - ładunki są przewożone w wydzielonych ładowniach lub specjalnie przystosowanych do tego kontenerach, w tym również tych chłodniczych dedykowanych żywności.

0 no to już wiem...
czołgi transportem morskim, a zarazki lotniczo ...
13 luty 2019 : 21:26 x Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
+1 pięknie tylko na papierze
Tak sie składa że np w Polsce północnej nie ma żadnej firmy która by chciała lub mogła wysłać jakikolwiek ładunek na Islandie. A najlepsze jest to że te firmy "transportowe" są tak dobrze ogarnięte w temacie transportów jak ja sie znam na szukaniu czarnych dziur w kosmosie.... brak kompetencji pracowników w firmach logistyczno spedycyjnych i zbyt słaba oferta transportów, która ogranicza się tylko do transportów standardowych kontenerów czy aut plandek do bogatych krajów UE..... wstyd
14 luty 2019 : 04:36 klient Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
+1 :)
Po słabych spedycjach klient pyta., bo ja bym wysłał na Islandię.
14 luty 2019 : 12:04 Laserowy Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
1 1 1 1

Newsletter