Porty, logistyka

Port Gdynia w 2017 roku przeładował rekordowe 21 225 mln ton ładunków – jest to prawie o 9 procent więcej niż w roku 2016. 

Dynamika wzrostu ładunków od stycznia do grudnia 2017 roku spowodowała, iż Port Gdynia wysunął się na lidera przeładunkowego wśród wszystkich polskich portów rejonu Morza Bałtyckiego. Wśród masy ładunków przeładowywanych w gdyńskim porcie na szczególna uwagę zasługuje ponad 40 procent więcej węgla i koksu oraz prawie 40 procent więcej ropy i ropopochodnych w porównaniu do 2016 roku. W 2017 roku w Porcie Gdynia przeładowano także więcej kontenerów, rudy i drewna oraz drobnicy.

- Znakomite wyniki przeładunkowe, jakie osiągnęliśmy za rok 2017 najlepiej świadczą o doskonałej kondycji Portu Gdynia - podkreśla Adam Meller, prezes Zarządu Morskiego Portu Gdynia SA. – Osiągnięty rekord przeładunkowy to efekt dobrej obsługi statków zawijających do gdyńskich portowych terminali i racjonalnego działania menedżerów oraz efektywnej pracy gdyńskich dokerów. Mam nadzieję, iż rok 2018 będzie równie udany, tym bardziej, iż rozpoczęliśmy budowę nowej portowej obrotnicy, która ułatwi przyjmowanie wielkich oceanicznych statków. Kolejna inwestycja, która przyczyni się do jeszcze lepszej pozycji Portu Gdynia wśród polskich portów morskich to rozpoczęta już budowa nowego publicznego terminalu promowego.

rel (ZMPG-a SA)

Fot.: Paweł Brutel / Port Gdynia

0 szkoda
szkoda tylko, że na koniec roku nie dali premii na święta bo podobno straty były :(
12 styczeń 2018 : 12:40 Pracownik Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
1 1 1 1

Newsletter