Porty, logistyka

Już w najbliższą niedzielę, 24 kwietnia, tunel pod Martą Wisłą ma być oficjalnie otwarty dla pojazdów. Podczas przejazdu drogę będzie im wskazywać światło pochodzące z kilkuset nowoczesnych opraw wyprodukowanych przez gdańską firmę Remontowa Lighting Technologies SA. Można na nie zagłosować w plebiscycie TOP Produkt Pomorskie.

Przypomnijmy, że oddanie kierowcom do użytku tunelu w niedzielę, poprzedzi Dzień Otwarty w sobotę, 23 bm.  To ostatnia okazja, aby przejść, przebiec lub przejechać na rowerze przez jedyny taki obiekt w kraju. Tego dnia jako pierwsi, o godz. 9.00 do tunelu zostaną zaproszenia rowerzyści. Potem kolejno - o 11.00 biegacze, a o 13.00 piesi, którzy będą mogli nim spacerować aż do godz. 18.00 (gratka dla nordic - walkerów!).

W niedzielę, o godz. 10.00 przy wjeździe do tunelu Prezydent Gdańska Paweł Adamowicz po krótkiej uroczystości otworzy szlabany i pierwszym samochodem wraz ze zwycięzcą licytacji w WOŚP przejedzie przez tunel. Około godziny 10.30 – 11.00 tunele w obu kierunkach powinny być już udostępnione do ruchu dla wszystkich kierowców.

Tunel połączy ulicę Marynarki Polskiej, wiodącą do Nowego Portu z trasą Sucharskiego, która prowadzi do Portu Północnego. Na całej trasie przejazdu drogę oświetlać będą oprawy dostarczone przez firmę Remontowa Lighting Technologies, dawniej znaną jako Polam-Rem (marka ta istnieje na rynku od roku 1992 – lecz doświadczenie w produkcji opraw w zakładzie sięga roku 1955 ).

Ten znany gdański dostawca oświetlenia, należący do grupy kapitałowej Remontowa Holding, specjalizuje się w produkcji opraw przemysłowych do trudnych warunków pracy, między innymi do stref zagrożonych wybuchem, wysokich i niskich temperatur otoczenia, środowisk agresywnych chemicznie, w tym także opraw morskich na statki i obiekty infrastruktury stoczniowo-portowej, a także dla przemysłu offshore.  

Firma produkuje także na ląd. Wyposażyła w oprawy wiele największych zakładów i obiektów przemysłowych, a także dróg, tuneli, wiaduktów i innych ciągów komunikacyjnych w Polsce.

Kompleksowe oświetlenie tunelu pod Martwą Wisłą to przykład najnowszej realizacji.  W Gdańsku zaprojektowano i wyprodukowano oświetlenie podstawowe, awaryjne oraz ewakuacyjne, wykorzystujące energooszczędne i bezobsługowe  źródła światła LED, dedykowane do tuneli drogowych, przejazdów podziemnych i innych obiektów inżynieryjnych przeznaczonych do ruchu pojazdów.

W tunelu pod Martwą Wisłą pracuje m.in. 226 opraw oświetlenia przejazdowego o mocy 50 kW oraz  224 opraw oświetlenia wyjazdowego o mocy 106 kW. Światła umieszczono w obudowach ze stali nierdzewnej wzmacnianej tytanem.

Dodajmy, że "Oświetlenie tunelu pod Martwą Wisłą" bierze udział w organizowanym przez Dziennik Bałtycki plebiscycie TOP Produkt Pomorskie. Każdy chętny może oddać na niego swój głos.

Głosować można klikając w poniższy link:

Oświetlenie tunelu pod Martwą Wisłą wykonane przez gdańskiego producenta opraw przemysłowych- Remontowa Lighting Technologies SA

GL

Poniżej film z przejazdu tunelem pod Martwą Wisłą:

-2 wkrecanie żarówek w cenie
wkrecili żarówki i nagrali filmik iphon'em....:D
22 kwiecień 2016 : 09:36 Radek1234567 Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
+1 sdfbhwefjkr
Polam rem dal rade
23 kwiecień 2016 : 08:45 rt34rt34 Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
-1 tunel
to jest ten co tusek zajumał z ŚWINOUJŚCIA
24 kwiecień 2016 : 18:17 ANY Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
1 1 1 1

Newsletter