Porty, logistyka

Pekaes, firma logistyczna, przejął 52 procent akcji spółki Spedcont, zajmującej się spedycją kolejową i drogową. Obecnie firma posiada już sto procent akcji spółki. Wartość transakcji wyniosła 14 mln zł.

Zgodnie z zapowiedziami Pekaes podpisał umowę przejęcia od Zarządu Morskiego Portu Gdynia SA 52,93 procent udziałów w spółce Spedcont, która specjalizuje się w spedycji kontenerowej i intermodalnej. Dzięki podpisanej dziś umowie, firma stała się właścicielem całościowego pakietu akcji spółki.

- Kupując Spedcont, pozyskaliśmy zdrową, zyskowną spółkę, która rozbudowuje nasze kompetencje o usługi przewozów kontenerowych i intermodalnych. Widzimy w niej możliwość dalszej restrukturyzacji i dynamicznego wzrostu, w oparciu o dodatkowe aktywa – mówi Maciej Bachman, Prezes Zarządu Pekaes.

Transakcja zostanie sfinansowana ze środków własnych, których na koniec III kw. 2013 r. firma posiadała ponad 114 mln zł.

Zarząd Pekaes już po zakończeniu restrukturyzacji zapowiadał, że jest gotowy do zwiększenia wartości firmy. W III kw. 2013 r. firma zwiększyła przychody o 12,1%, do 146,4 mln zł, w porównaniu z tym samym okresem poprzedniego roku. Grupa poprawiła wynik z działalności operacyjnej: z 2,4 mln zł w II kw. 2012 r. do prawie 5 mln zł.

Pekaes to firma logistyczna. Od 2004 roku jest notowana na warszawskiej GPW. Jej oferta obejmuje usługi logistyki magazynowej, krajowej i międzynarodowej dystrybucji przesyłek drobnicowych, spedycji drogowej, lotniczej i morskiej. Wśród akcjonariuszy spółki jest m.in. Kulczyk Holding S.A. oraz fundusze inwestycyjne i instytucje finansowe.

Money.pl

1 1 1 1

Newsletter