Porty, logistyka

Spółka Pierwszy Terminal Kontenerowy z St. Petersburga (skrót z rosyjskiego: PKT) poinformowała o przeładowaniu od początku roku 1 mln TEU.

Przyczyniło się do tego wejście kontenerowca Elan linii Yang Ming, które wchodzi w skład tzw. Zielonego Aliansu (razem z armatorami: Hanjin oraz Cosco).

PKT jest największym terminalem w Rosji, o zdolności przeładunkowej 1,26 mln TEU. Korzysta z regularnych połączeń feederowych (statkami kontenerowymi mniejszej pojemności niż oceaniczne), głównie z portami zachodniej Europy: Hamburgiem, Bremerhaven, Rotterdamem i Antwerpią. Został oddany do użytku na terenie Wielkiego Portu St. Petersburg w październiku 1998 r.

Spółka PKT wchodzi w skład grupy Narodowa Kompania Kontenerowa (NKK), wiodącego w Rosji operatora terminali kontenerowych. NKK została utworzona w listopadzie 2002 r., przez wniesienie równych udziałów: funduszu inwestycyjnego First Quantum oraz Severstaltrans.

W sieci NKK jest także terminal nadbałtycki w Ust-Łudze oraz terminal lądowy w Szuszarach. Łączna przepustowość terminali kontenerowych, zarządzanych przez NKK, wynosi prawie 1,7 mln TEU.

Dla porównania, DCT Gdańsk przeładował niedawno także ponad 1 mln TEU i ma bezpośrednie połączenie kontenerowe z Dalekim Wschodem raz w tygodniu linią oceaniczną, obsługiwaną przez Maersk Line.

 

0 Nadbałtycki PKT przeładował 1 mln TEU
magnificent issues altogether, you simply received a
brand new reader. What could you suggest in regards
to your put up that you made a few days ago? Any certain?

Here is my site background check free 7 day trial ([link usunięty]: http://[link usunięty]/?option=com_k2&view=itemlist&task=user&id=29354)
18 kwiecień 2015 : 18:35 Laurinda Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
1 1 1 1

Źródło:

Newsletter