Porty, logistyka

Szef litewskiego rządu Algirdas Butkevičius poinformował, że wszystkie prace związane z budową terminala gazowego w Kłajpedzie powinny zostać zakończone w terminie - pod koniec 2014 roku. Wcześniej pojawiały się doniesienia, że inwestycja może być mocno opóźniona.

- Tempo realizacji projektu jest bardzo wysokie. Z danych, jakie mi przedstawiono, wynika obecnie, że nie ma problemów, które spowodowałyby opóźnienie w oddaniu projektu – powiedział Butkevičius, goszcząc na budowie terminala.

Terminal LNG w Kłajpedzie ma zagwarantować Litwie uniezależnienie się od dostaw gazu z Rosji. Obecnie Gazprom dostarcza na Litwę całość zużywanego tam gazu.

Litewski obiekt będzie odmienny od terminalu budowanego w Świnoujściu. Całość procesu regazyfikacji będzie odbywała się na specjalnej zacumowanej w kłajpedzkim porcie jednostce pływającej. Obecnie budowana jest ona w jednej z koreańskich stoczni. Jednostka nie zostanie zakupiona, lecz będzie przez Litwę dzierżawiona.

+2 Pięknie mała Llitwa
będzie miła terminal LNG w tym samym czasie co duża Polska , na tej samej małej Litwie jest jeden port ,który przeskoczył w przeładunkach Port Gdański o kilka ładnych milionów ,tak to jest dużym tzw morskim państwem czytaj bantustanem morskim
09 grudzień 2013 : 10:38 Guest Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
1 1 1 1

Źródło:

Newsletter