Porty, logistyka

W gdyńskim porcie zadomowił się Aalborg Portland - największy producent i eksporter białego cementu na świecie.

W siedzibie Zarządu Morskiego Portu Gdynia S.A. 8 listopada podpisana została pomiędzy Aalborg Portland Polska Sp. z o.o. i  ZMPG-a S.A. umowa wieloletniej dzierżawy terenu zlokalizowanego na Nabrzeżu Węgierskim gdyńskiego portu. Umowa wchodzi w życie 1 stycznia  2014 r.

Na zabudowanej nieruchomości gruntowej o pow. 4400 m² zlokalizowany jest terminal cementu, którego dotychczasowym właścicielem - i jednocześnie partnerem Zarządu Portu w zakresie  dzierżawy - była spółka Górażdże Cement SA. Nowy operator terminalu - Aalborg Portland, należący do włoskiej Grupy Cementowej Cementir Holding S.p.A., jest największym producentem i eksporterem białego cementu na świecie, o możliwościach produkcyjnych na poziomie 3 mln ton rocznie. Posiada swoje fabryki w Danii, Egipcie, Malezji, Chinach oraz Stanach Zjednoczonych. Obsługiwany poprzez specjalistyczny terminal w Gdyni cement będzie sprzedawany na rynku polskim, jak również eksportowany poza jego granice.

Nowa lokalizacja działalności Aalborg Portland Polska pozwoli na dalszą ekspansję firmy w kierunku  zwiększenia sprzedaży AALBORG WHITE® na rynku polskim, na pozyskiwanie nowych rynków eksportowych oraz na usprawnienie obsługi klientów pod względem logistycznym (skrócenie czasu dostaw). Sprzyja temu realizowana  przez Zarząd Portu rozbudowa infrastruktury drogowej i kolejowej w Porcie Gdynia. Zmodernizowany dostęp drogowy zabezpieczy sprawny dojazd transportu samochodowego do terminalu. Na terenie terminalu planuje się również wykorzystanie hali magazynowej dla dostaw cementu workowanego – co może skutkować zwiększeniem zatrudnienia.

Port gdyński w firmie Aalborg Portland Polska zyskał kolejnego, znakomitego partnera biznesowego.

 

 

 

1 1 1 1

Źródło:

Newsletter