Porty, logistyka

Ministerstwo Skarbu Państwa sprawdzi oświadczenie majątkowe prezesa Zarządu Morskich Portów Szczecin i Świnoujście. W czwartek "Głos Szczeciński" napisał, że Ryszard Warzocha przy wyborze na to stanowisko podał nieprawdziwy stan majątku.

Grozi mu za to utrata stanowiska. Zgodnie z prawem, Warzocha obejmując funkcję prezesa nie mógł mieć więcej niż 10 procent udziałów w innej firmie. Tymczasem posiadał 16 procent w spółce medycznej w Warszawie.

Oświadczenie majątkowe jest tajne, ma je Ministerstwo Skarbu. W radzie nadzorczej, która wybierała prezesa, są przedstawiciele ministerstwa.

- To oni wyjaśnią sprawę - mówi przewodnicząca rady Elżbieta Bogdanowicz. - Jeśli okaże się, że prezes poświadczył nam nieprawdę, to są odpowiednie przepisy do tego, żeby poczynić dalsze kroki.

W grę wchodzi m.in. utrata stanowiska. Prezes Warzocha pełni swoją funkcję od 1 lipca. W czwartek przebywa na terenie budowy terminalu LNG w Świnoujściu, nie odbiera telefonów.

Sławomir Orlik

0 poświadczenie nieprawdy
Nie powinny się zdarzać takie sytuacje, dobrze że KK reguluje przestępstwo poświadczenia nieprawdy w dość dobry sposób: [link usunięty] skoro już ludzie na stanowiskach państwowych nagminnie łamią w taki sposób prawo, to w tym kraju nie może być dobrze.
22 maj 2014 : 15:10 Kaśka Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
1 1 1 1

Źródło:

Newsletter