Offshore

Wczoraj, notowana na warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych, polska spółka Zamet Industry SA, podpisała ze spółką Mostostal Pomorze umowę na wykonanie, scalenie oraz zabezpieczenie antykorozyjne konstrukcji stalowej w ramach projektu Johan Sverdrup na Morzu Północnym.

Ważącą 750 ton konstrukcję stalową modułów pokładów platformy wiertniczej wykona, a także zabezpieczy antykorozyjnie, należący do Zamet Industry zakład Mostostal Chojnice. Następnie elementy konstrukcji zostaną scalone przez Zamet Industry na nabrzeżu w Gdyni i załadowane na morski środek transportu. Finalnie, wyprodukowane przez Zamet Industry konstrukcje trafią na pole wydobywcze Johan Sverdrup, zlokalizowane na Morzu Północnym.

- Podpisanie umowy na wykonanie konstrukcji stalowej modułów platformy wiertniczej jest potwierdzeniem kompetencji Zamet Industry w zakresie produkcji urządzeń oraz wyposażenia jednostek do podwodnego wydobycia ropy i gazu. Od 2003 roku realizujemy usługi na rzecz największych firm na rynku, a dostarczone przez Zamet Industry konstrukcje są wykorzystywane w największych projektach wydobywczych, w tym także na polach naftowych zlokalizowanych na Morzu Północnym czy Południowym Atlantyku - mówi Tomasz Jakubowski, prezes zarządu Zamet Industry SA.

Znajdujące się ok. 150 km na zachód od Stavanger, na wysokości Utsira, pole wydobywcze Johan Sverdrup ma 200 km2 wielkości i jest jednym z pięciu największych pól naftowych na norweskim szelfie kontynentalnym (NCS). Wraz z osiągnięciem pełnej zdolności wydobywczej produkcja ropy naftowej w ramach tego pola szacowana jest na 550-650 tys. baryłek dziennie, czyli na ok. 40 procent łącznego wydobycia ropy na NCS.

Zamet Industry SA wykonuje m.in. urządzenia na platformy wiertnicze, urządzenia do podwodnego wydobycia ropy i gazu, urządzenia dźwigowe, przeładunkowe, urządzenia dla górnictwa i energetyki oraz wielkogabarytowe konstrukcje stalowe na potrzeby sektora infrastrukturalnego.

Informacja prasowa  

1 1 1 1

Newsletter