Offshore

Jak poinformował portal Gramwzielone.pl, na pierwszej w USA morskiej farmie wiatrowej realizowanej w odległości 4,8 km od wyspy Block Island (stan Rhode Island) zainstalowanych zostanie 5 ogromnych turbin Haliade, które GE przejęło zeszłej jesieni wraz z całą częścią energetyczną Alstomu.

Turbiny powstają w nowych zakładach położonych w miejscowości Saint-Nazaire znajdującej się u ujścia Loary we Francji. Każda z nich ma moc 6 MW. Za projekt odpowiedzialna jest firma Deepwater Wind.

Jak zwraca uwagę GE, dzięki użyciu akumulatorów możliwe stanie się magazynowanie nadmiernych ilości energii w wietrzne dni i uwalnianie jej do sieci w okresach szczytowego zapotrzebowania. Deepwater Wind zamierza wykorzystać technologie magazynowania energii w akumulatorach opracowane przez wspierany przez GE startup Current.

Zostaną one zastosowane w Deepwater ONE - South Fork, projekcie, który stanie u wybrzeży Long Island w stanie New York i składać się będzie z 15 turbin o łącznej mocy 90 MW. Technologia będzie stabilizować sieć i pozwoli do maksimum wykorzystać energię pochodzącą z morskich turbin wiatrowych.

Cire.pl 

1 1 1 1

Newsletter