Offshore

Produkcja ropy naftowej w Norwegii wyniosła w sierpniu 1,56 mln baryłek dziennie, niemal tyle samo co w lipcu, ale o 4 proc. więcej niż w sierpniu 2014 roku - wynika ze wstępnych danych Norweskiego Dyrektoriatu Ropy (NPD).

Łączna produkcja węglowodorów płynnych wyniosła 1,92 mln baryłek dziennie i była o 2 proc. niższa niż w lipcu. Na tę wielkość oprócz ropy złożyło się 315 tys. baryłek dziennie naturalnego gazu płynnego (Natural Gas Liquids) oraz 42 tys. baryłek dziennie kondensatu gazu.

Na uwagę zasługuje w szczególności fakt, że produkcja ropy naftowej w minionym miesiącu była aż o 13,5 proc. większa niż wynosiła prognoza NPD.

Całkowita sprzedaż norweskiego gazu ziemnego wyniosła 9,7 mld m sześc. surowca, tyle samo co miesiąc wcześniej. To więcej niż w okresie kwiecień-czerwiec tego roku, ale mniej niż w II kwartale 2015 roku.

Łączna produkcja węglowodorów na terenie Norwegii w ciągu pierwszych ośmiu miesięcy obecnego roku wyniosła 150 mln m sześc. ekwiwalentu ropy, na co złożyło się 59,9 mln m sześc. ekwiwalentu ropy w postaci ropy, 14,7 mln m sześc. ekwiwalentu w postaci naturalnego gazu płynnego i kondensatu oraz 75,4 mln m sześc. ekwiwalentu w postaci gazu ziemnego przeznaczonego na sprzedaż. To o 6 proc. więcej niż w analogicznym okresie 2014 roku.

 

1 1 1 1

Źródło:

Newsletter