Offshore

W poniedziałek, 27 lipca br. rozpoczęto prace nad instalowaniem fundamentów pod pierwszą morską farmą wiatrową w USA. Farma będzie posiadać pięć turbin o łącznej mocy 30MW i zostanie zlokalizowana 4,8 km od brzegu wyspy Block Island w północno-wschodniej części Stanów Zjednoczonych. Jej budowa zajmie ponad rok.

Farma wiatrowa - Block Island Wind Farm - realizowana jest przez dewelopera Deepwater Wind. Składać się będzie z 5 elektrowni wiatrowych, każda o mocy 6MW.

Amerykańskie Stowarzyszenie Energetyki Wiatrowej (AWEA) wymienia wśród korzyści z jej uruchomienia obniżenie rachunków za energię mieszkańców wyspy Block Island nawet o 40 procent, dodatkowe zyski dla gospodarki Rhode Island na poziomie 42 mln dolarów oraz obniżenie emisji CO2 o 40 tys. ton rocznie.

Wieże i turbiny, wyprodukowane przez międzynarodowy koncern Alstom we Francji, zostaną zainstalowane następnego lata i jesienią. 

Wyspa Block Island została wybrana jako miejsce energetyki wiatrowej już w 2007 roku. Powodem była chęć rozwiązania problemu użytkowania kosztownych generatorów diesla. 

Deepwater Wind Block Island Wind Farm Flyover from Deepwater Wind on Vimeo.

AL, cire.pl 

 

1 1 1 1

Newsletter