Inne

We wtorek, 8 grudnia 2020 roku przypada 100. rocznica utworzenia Szkoły Morskiej w Tczewie - prekursora Wyższej Szkoły Morskiej w Gdyni, następnie Akademii Morskiej w Gdyni, a od 2018 roku Uniwersytetu Morskiego w Gdyni. Rektor i Senat Uczelni zapraszają na szereg uroczystości związanych z tym wydarzeniem.

Dokładnie 100 lat temu, 8 grudnia 1920 roku, odbyło się uroczyste otwarcie Szkoły Morskiej w Tczewie i podniesienie bandery Polskiej Marynarki Handlowej na gmachu szkolnym.

W programie uroczystości upamiętniających to wydarzenie m.in.: podniesienie bandery przed budynkiem głównym Uniwersytetu Morskiego w Gdyni (godz. 8), Msza Święta w Kościele oo. Redemptorystów w Gdyni, ul. Portowa 2 (godz. 9), Uroczysty Senat - online w siedzibie Uczelni przy ul. Morskiej 81-87 (godz. 11), a także złożenie wieńca na wodach Zatoki Gdańskiej z pokładu statku szkolnego Horyzont II (godz.: 15).

8 grudnia ukaże się także specjalne wydanie Akademickiego Kuriera Morskiego. Egzemplarze drukowane dostępne będą na terenie Uczelni. Elektroniczna wersja zostanie zamieszczona na stronie internetowej. Ponadto okolicznościowe wydawnictwa i medale: 

- Wydanie kartki okolicznościowej, znaczka i stempla,
- Album pod red. M. Sokołowskiej „Per mare ad astra. 100 lat morskiej szkoły 1920-2020”,
- Medal 100-lecia Szkoły Morskiej,
- Przypinki okolicznościowe,
- Książka A. Perepeczko „Alma Mater Marinensis". Stuletnia historia Uczelni spisana piórem jednego z Jej synów.

AL

1 1 1 1

Newsletter