Inne

Z okazji obchodzonego 24 września Światowego Dzień Morza Ministerstwo Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej zaprasza wszystkie szkoły, ale również wszystkich miłośników żeglarstwa, portów i gospodarki morskiej do udziału w Dniu Morza online.

Dzień Morza będzie okazją do spotkania zarówno z doświadczonymi marynarzami, którzy całe życie poświęcili morzu, jak również z młodymi adeptami żeglarstwa, uczestnikami Rejsu Niepodległości, niezwykłej podróży dookoła świata.

2020 to rok wyjątkowych rocznic – stulecia odzyskania przez Polskę dostępu do morza, powstania administracji morskiej i szkolnictwa morskiego. Dlatego tym bardziej warto przypomnieć, jak ważnym tematem dla Polski jest gospodarka morska oraz historia powstania portu i miasta Gdynia. Warto także przy tej okazji przypomnieć życiorysy nietuzinkowych postaci, które odbudowywały polską niepodległość także w oparciu o dostęp do morza.

Podczas lekcji online będzie również możliwość „podróży” po największym polskim porcie w Gdańsku oraz czat z ministrem gospodarki morskiej i żeglugi śródlądowej Markiem Gróbarczykiem.

Co ważne, tematy podejmowane podczas Dnia Morza zostały przygotowane zgodnie z podstawą programową przedmiotów takich jak geografia i historia dla klasy VII szkoły podstawowej i klasy III szkoły średniej.

Transmisja na żywo odbywać się będzie na stronie www.dzienmorza.pl.

Na stronie znajduje się również plan lekcji online.

rel (Ministerstwo Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej)

1 1 1 1

Newsletter