Inne

Z związku z decyzjami rządu zmierzającymi do maksymalnego utrudnienia rozprzestrzeniania się koronawirusa w kraju molo w Gdańsku-Brzeźnie będzie zamknięte od 26 marca do 13 kwietnia - poinformował w środę Grzegorz Pawelec z Gdańskiego Ośrodka Sportu (GOS).

GOS już wcześniej podjął decyzję o zawieszeniu funkcjonowania czterech pływalni Chełm, Orunia, Osowa oraz Stogi, a także obiektów sportowych: Miejska Hala Sportowa ul. Kołobrzeska 61, Kompleks Sportowy Traugutta 29, Kompleks Sportowy Grunwaldzka 244, Stadion żużlowy im. Z. Podleckiego oraz Kompleks Sportowy Zielonogórska 4.

"Apelowaliśmy także o niekorzystanie do odwołania z placów zabaw, skateparków, boisk osiedlowych oraz siłowni plenerowych zarządzanych przez Gdański Ośrodek Sportu. Zgodnie z wytycznymi Głównego Inspektoratu Sanitarnego oraz Ministerstwa Zdrowia rekomendujemy unikanie dużych skupisk ludzkich i pozostanie w domu" - dodał Pawelec.

Od czwartku decyzją miejscowych władz będą też zamknięte dla spacerowiczów molo w Sopocie oraz Gdyni-Orłowie.

Ministerstwo Zdrowia poinformowało w środę wieczorem o kolejnych 20 potwierdzonych przypadkach koronawirusa w Polsce. Łącznie dotąd w kraju potwierdzono zakażenie u 1 tys. 51 osób; 14 osób zmarło.

autor: Robert Pietrzak

Fot.: Łukasz Ogrodziński/gdansk.pl

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Zaloguj się

1 1 1 1

Źródło:

Newsletter