Inne

Wicepremier, minister aktywów państwowych Jacek Sasin powołał wiceministra Zbigniewa Gryglasa na pełnomocnika do spraw rozwoju morskiej energetyki wiatrowej - poinformował w poniedziałek na Twitterze resort aktywów.

"Wicepremier Jacek Sasin powołał Pełnomocnika do spraw rozwoju morskiej energetyki wiatrowej. Został nim wiceminister aktywów państwowych Zbigniew Gryglas" - napisano na Twitterze.

Jak dodano, zadaniem Gryglasa będzie koordynacja działań spółek nadzorowanych przez MAP w zakresie inwestycji offshore na Bałtyku.

Były poseł Nowoczesnej Zbigniew Gryglas, od grudnia 2019 r. jest podsekretarzem stanu w Ministerstwie Aktywów. Ukończył Akademię Rolniczo-Techniczną, Krajową Szkołę Administracji Publicznej oraz Szkołę Główną Handlową. Pracował w resortach gospodarczych m.in. jako dyrektor departamentu nadzoru w Ministerstwie Skarbu Państwa (m.in. sektor energetyczny), był współautorem Programu Restrukturyzacji Sektora Elektroenergetycznego, przewodniczył radzie nadzorczej Nafty Polskiej i Naftoport S.A. Był członkiem rady nadzorczej H. Cegielski Poznań SA.

autor: Aneta Oksiuta

+1 czy pomoże
Tylko niech czasami nie zadaje się z Gróbarczyk
09 marzec 2020 : 19:58 pracownik Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
0 kabaret
A jak Pan odniesie się do pomysłu zamknięcia fabryki offshore w Szczecinie?
10 marzec 2020 : 12:13 pracownik Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
0 Dlaczego Państwo nie robi ferm wiatrowych?
Zamiast inwestować w lecznictwo należy ścigać tych vo zatruwaja żywność, powietrze i niektóre szkodliwe leki ! Bylbybtanszy prąd do ogrzewania mieszkań itp... była by ochrona środowiska!
10 marzec 2020 : 22:35 Ewa Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
1 1 1 1

Źródło:

Newsletter