Inne

Z takimi dziewczynami nie strach wypłynąć w najdalszy rejs! Narodowe Muzeum Morskie w Gdańsku zaprasza na drugą edycję seminarium, poświęconą roli i kobiet w szeroko rozumianej branży morskiej. Razem ze wspaniałymi prelegentkami weźmiemy naprawdę głęboki wdech, zastanowimy się, jak godzić macierzyństwo z pracą naukową i poznamy smak samotności na pełnym morzu.

6 marca 2020 roku zapraszamy wszystkich do Ośrodka Kultury Morskiej do udziału w seminarium, organizowanym z okazji Dnia Kobiet.

To druga edycja seminarium, które organizujemy w naszym muzeum. Podobnie jak zeszłoroczne ma ono charakter spotkania z paniami, które swoje życie zawodowe, ale też prywatne związały z morzem – mówi Katarzyna Schaefer z Narodowego Muzeum Morskiego, współorganizatorka wydarzenia. – W tym roku spotkamy się z niezwykłymi, inspirującymi kobietami: Joanną Pajkowską, Violettą Drozdowską oraz Agatą Bogusz, które podzielą się z nami swoimi doświadczeniami i pasją.

Kapitan jachtowy Joanna Pajkowska w zeszłym roku zakończyła trwający 216 dni i 16 godzin, samotny i bez zachodzenia do portów, rejs dookoła świata. Jest ona pierwszą Polką i czwartym polskim żeglarzem, który tego dokonał - Żeglarzy, którym udał się ten wyczyn jest mniej niż ludzi, którzy polecieli w kosmos, a kobiet jest tylko kilka.

Kolejna prelegentka, dr Violetta Drozdowska jest pracownikiem Instytutu Oceanologii PAN w Sopocie w Pracowni Wzajemnego Oddziaływania Morza i Atmosfery. W ciągu ostatnich kilku lat, wzięła udział w ponad 50 rejsach badawczych na Morzu Bałtyckim i Atlantyku Północnym na statkach Oceania, Akademik Ioffe oraz TASK. Praca badacza-oceanologa daje dr Drozdowskiej ogromną satysfakcję, a największą inspiracją są dla niej inni ludzie morza.

Freediving to nurkowanie na wstrzymanym oddechu, a Agata Bogusz to jedna z najbardziej utytułowanych polskich freediverek.

Od początku mojej przygody z freedivingiem fascynował mnie olbrzymi potencjał tego sportu jako narzędzia do rozwoju osobistego, wzmacniania kompetencji radzenia sobie ze stresem oraz możliwości wykorzystania go w procesie terapeutycznym – podkreśla Agata Bogusz, która podczas seminarium opowie, jak elementy freedivingu można wykorzystać w procesie coachingowym, lub terapeutycznym.

W związku z obchodami 60-lecia istnienia Narodowego Muzeum Morskiego w Gdańsku drugą część seminarium dedykujemy kobietom, które swoją karierę zawodową związały z muzeum oraz miały wpływ na jego rozwój. W trakcie panelu dyskusyjnego przedstawicielki oraz kierowniczki różnych Działów NMM podzielą się swoimi wspomnieniami, przemyśleniami dotyczącymi własnej drogi zawodowej oraz wpływu nowoczesnych technologii na ich pracę w muzeum.

Seminarium na Dzień Kobiet
6 marca 2020 r., g. 10.00
Sala konferencyjna Ośrodka Kultury Morskiej w Gdańsku

Program II edycji seminarium "Dziewczyny na fali" Dzień Kobiet w Muzeum

10.00-10.15 Powitanie prelegentek i uczestników spotkania przez Dyrekcję Narodowego Muzeum Morskiego w Gdańsku
10.15-10.35 Kapitan jachtowy, Joanna Pajkowska, która przepłynęła samotnie dookoła świata bez zachodzenia do portów
10.35-10.55 Violetta Drozdowska, pracownik naukowy Instytutu Oceanologii PAN w Sopocie. Organizatorka i uczestniczka rejsów badawczych na Morzu Bałtyckim i Atlantyku
10.55-11.15 Agata Bogusz, wielokrotna i aktualna rekordzistka Polski we freedivingu w licznych dyscyplinach, psycholog, coach
11.15-11.30 Przerwa
11.30-11.50 Sesja Q&A z udziałem prelegentek
11.50-12.05 Loteria
12.05-13.00 Panel dyskusyjny z udziałem przedstawicielek Narodowego Muzeum Morskiego "Rola kobiet w Muzeum wczoraj, dziś i jutro"
13.00-13.15 Podsumowanie spotkania

rel (Narodowe Muzeum Morskie w Gdańsku)

Fot.: Tadeusz Lademann

0 Prezent
Ja wykorzystalem kupon do rossmanna z Voucherparty.pl i kupilem mojej dziewczynie zestaw kosmetykow :)
28 luty 2020 : 15:02 Tomek23 Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
1 1 1 1