Inne

Wydział Oceanotechniki i Okrętownictwa Politechniki Gdańskiej oraz Polska Izba Przemysłu Jachtowego i Sportów Wodnych – POLSKIE JACHTY zapraszają na Yacht Day 2019. Spotkanie odbędzie się w Audytorium im. prof. Hilarego Sipowicza w środę, 4 grudnia (początek o godz. 11.15) na Wydziale Oceanotechniki i Okrętownictwa PG.

Siódma edycja Yacht Day będzie wyjątkowa. W tym roku zamiast tradycyjnych prezentacji stoczni i firm zrzeszonych w POLBOAT, wydarzenie będzie miało charakter spotkania z wybitnymi żeglarzami - Joanną Pajkowską i Szymonem Kuczyńskim. Dodatkowo weźmie w nim udział przedstawiciel Sztorm Grupy, która koordynowała przerwany niedawno projekt Solo Non-Stop Rafała Moszczyńskiego. Spotkanie poprowadzi redaktor naczelny miesięcznika "Żagle" - Waldemar Heflich.

Wystawa „Małe Statki - Jachty” obejmuje 25 plansz prezentujących bazę naukowo-badawczą (programy badawcze, laboratoria, oprogramowanie komputerowe, prezentacja nauczycieli akademickich i ich osiągnięć) w temacie obejmującym zagadnienia projektowania i eksploatacji Małych Statków i Jachtów. Spośród kilkuset dyplomów magisterskich wykonanych w tym temacie zaprezentowano 50 obejmujących rożne zagadnienia związane z procesem projektowania i wykonywania jednostek żaglowych i motorowych różnego typu.

Coroczne spotkania Yacht Day organizowane są w ramach realizacji porozumienia o współpracy z 2013 roku między Politechnika Gdańską a Polską Izbą Przemysłu Jachtowego i Sportów Wodnych – POLSKIE JACHTY, dotyczącego odbywania staży, praktyk, badań rozwojowych, zastosowania nowych technologii oraz komercjalizacji wiedzy. Yacht Day 2019 to, także kolejne wydarzenie w ramach Akademia Przemysłów Morskich.

rel (Wydział Oceanotechniki i Okrętownictwa Politechniki Gdańskiej)

0 Niesprawiedliwie.
Wśród wymienionych osób, niewątpliwie osiogniacych swój cel, jakoś mi się to w mojej małej głowie nie mieści fakt, który Kapitan Kuczyński zaczął od zera budując łódż w domu, w szklarni, no podwórzu, etc.
Było by nonsensem opisując osiągnięcie Kapitana Pana Kuczyńskiegiego,
Z całym szacunkiem dla Pana Religi i jego osiagnieć , Kapitan Kuczuński swoimi osiągnieciami, bije go na glowę,
Bardzo dziwną rzeczą i niezwykle ujmując w dzisiejszych czasach jest fakt, że człowiek, który popłynął Świat bez zawijania do portu nigdy nie zoztał należycie doceniony.
Podejrzewam, że jeśli zrobiłby to po raz kolejny, lecz dwutrorptnie. Nadal bylby tylko Kapitanem , który na Węgrzech ułożył kostkę Rubika poniżej,,,
Oplyniecia Świata , Oplupymiecia to dwukrotnie
30 listopad 2019 : 02:03 Marian Lewandowski Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
1 1 1 1

Newsletter