Inne

Rejsy wycieczkowe to jeden z przyjemniejszych sposobów podróżowania i poznawania urokliwych zakątków świata - idealne połączenie zwiedzania ciekawych miejsc z aktywnym wypoczynkiem oraz relaksem.

Niewątpliwą zaletą tego typu wycieczek jest komfort podróży - statki płyną głównie nocą, za dnia zaś cumują w porcie, co umożliwia zwiedzenie wielu miejsc podczas jednego rejsu. W trakcie morskiej podróży można wykupić wycieczki fakultatywne (dodatkowe atrakcje w trakcie wypoczynku). Pozwala to na szersze poznanie m.in. zabytków oraz miejsc charakterystycznych dla okolicy portu, do którego zawinął statek. W każdym porcie pasażerowie mają do wyboru kilka wycieczek, które różnią się programem, długością oraz intensywnością zwiedzania. Wśród oferowanych atrakcji znajdują się między innymi rejsy łodzią bądź katamaranem, degustacje win, aktywność sportowa - wycieczki rowerowe, trekking, snorkeling.

Biura podróży polecają rejsy między innymi po Morzu Śródziemnym, także na Majorkę i Sardynię, na Wyspy Kanaryjskie czy po Morzach Północnym i Norweskim, zwiedzając przepiękne fiordy i skandynawskie porty (więcej propozycji najpopularniejszych destynacji morskich można znaleźć tu).

Rejsy po Morzu Śródziemnym

Basen Morza Śródziemnego to jedno z najchętniej odwiedzanych miejsc przez turystów. Rejs jest wyjątkową okazją do zobaczenia w ciągu tygodnia kilku najpiękniejszych miast Europy. Typowe 7 - dniowe rejsy wycieczkowe rozpoczynają się w Wenecji, Genui, Savonie bądź Barcelonie. Decydując się na rejs po zachodniej części Morza Śródziemnego, odwiedzimy Rzym z imponującym Koloseum, Forum Romanum, Watykanem z Placem oraz Bazyliką św. Piotra. W Barcelonie zwiedzimy kamienice zaprojektowane przez znanego architekta Antonio Gaudiego, Plac Hiszpański i Plac Kataloński. W Marsylii zaś zobaczymy słynną Bazylikę Notre - Dame de la Garde usytuowaną na wzgórzu, z którego rozpościera się malowniczy widok na panoramę miasta. Odwiedzając Tunis będziemy mogli obejrzeć ruiny starożytnej Kartaginy i starą arabską medinę. Wybierając rejs po wschodniej części Morza Śródziemnego, będziemy mieli sposobność odwiedzenia stolicy Grecji - Aten, gdzie zobaczymy m.in. słynny Akropol, Świątynię Zeusa Olimpijskiego a także Plakę (najstarszą rzemieślniczą dzielnicę miasta). Przybiwszy do Stambułu, zwiedzimy Pałac Sułtana, Błękitny Meczet oraz Grand Bazar z lokalnymi smakołykami. W Dubrowniku zobaczymy zaś słynne mury obronne i Fontannę Onufrego.

Rejs do Majorki i Sardynii

W przypadku tej podróży statek turystyczny przybija do portów m.in. w Civitavecchia we Włoszech. Jest to urokliwe kąpielisko morskie, a także uzdrowisko ze źródłami mineralnymi. Kolejnym miastem jest La Spezia, zamieszkiwane od czasów starożytnych. Jest to jeden z najważniejszych włoskich portów wojskowych a także duża marina z czarterem jachtów. Na Majorce możemy się zrelaksować na pięknych plażach oraz w licznych klubach, barach oraz restauracjach. W Cagliari, stolicy autonomicznego regionu Sardynii i prowincji o tej samej nazwie, znajdą coś dla siebie miłośnicy historii. Znajduje się tutaj wiele zabytków m.in. Uniwersytet, katedra, czy fragmenty fortyfikacji.

Rejs po Wyspach Kanaryjskich

Wybierając rejs po Wyspach Kanaryjskich, będziemy mieli okazję podczas jednego tygodnia zobaczyć niemal wszystkie wyspy tego malowniczego archipelagu. Archipelag powstał w wyniku działania wulkanów, co stworzyło urokliwy krajobraz z wysokimi, poszarpanymi grzbietami górskimi, licznymi kraterami, skalistymi zatoczkami i piaszczystymi plażami. Na Lanzarote zobaczymy m.in. jaskinię Jameos del Agua, na Teneryfie wąwóz Masca, a na Fuerteventurze wydmy w Corralejo.

Rejs po norweskich fiordach

Miłośnicy nieco chłodniejszego klimatu mogą wybrać rejs po Norwegii. To niezapomniana przygoda - linia brzegowa Norwegii należy do najdłuższych na świecie, a tak wiele fiordów jak w tym miejscu nie znajduje się nigdzie indziej na świecie. Z pokładu można obserwować zjawiska zorzy polarnej oraz dnia polarnego. W zależności od zaplanowanego kursu w ofercie są także wycieczki na stały ląd i zwiedzanie interesujących miejsc leżących wzdłuż wybrzeża. Rejsy po zachodnim wybrzeżu Norwegii to możliwość podziwiania malowniczych zatok zatopionych pośród romantycznych małych wysepek i skalistych, postrzępionych zboczy. Morze, które wdziera się w głąb kontynentu, umożliwia wpłynięcie w najdalsze zakątki, które zachwycają naturalnym pięknem, otoczone niewielkimi wioskami z malowniczymi drewnianymi domami.

Tekst przygotowany przez dziennikarza fostertravel.pl Krystiana Cegielskiego

0 fiordy
Fiordy kocham i cieszę się, że w artykule rejsy na północ tez zostały ujęte, a nie tylko sztampowo południe;
07 listopad 2019 : 04:43 skandyfanka Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
+2 bardzo fajna oferta
Naprawde bardzo urozmaicona oferta ,ale tylko dla nielicznych Polakow .Emeryci z panstw zachodnich masowo korzystaja z takich atrakcji.
Polski przecietny emeryt moze sobie pozwolic na wycieczke po aptekach w poszukiwaniu lekow...
07 listopad 2019 : 09:11 Bernard Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
1 1 1 1

Newsletter