Inne

Wszystkie nadmorskie kąpieliska, zarówno w woj. pomorskim jak i zachodniopomorskim, są otwarte - poinformował w poniedziałek w południe Główny Inspektorat Sanitarny. W województwie zachodniopomorskim zamknięte są dwa kąpieliska nad jeziorami.

W województwie zachodniopomorskim kąpiel jest zabroniona na dwóch kąpieliskach nad jeziorami - w kąpielisku miejskim Stawek w Gryficach ze względu na sinice, i w kąpielisku przy plaży miejskiej w Choszcznie z powodu skażenia wody nieznanym środkiem chemicznym.

Decyzję o dopuszczeniu lub nie kąpieli w danym miejscu podejmują ratownicy, którzy na bieżąco obserwują wodę. W zamkniętych kąpieliskach wywieszana jest czerwona flaga. Sanepid podkreśla, że sytuacja może ulec zmianie. Wiatr i prądy morskie mogą spowodować, że skupiska sinic się przemieszczą, w efekcie zamknięte kąpieliska mogą zostać otwarte, a te dotąd czynne – zamknięte.

Sanepid przypomina na swoich stronach internetowych, że w przypadku obfitego zakwitu sinic, stacja zaleca absolutny zakaz wchodzenia do wody. Kąpiel w zanieczyszczonej sinicami wodzie może spowodować niekorzystne reakcje organizmu: od wysypki na skórze po zaczerwienienie spojówek. W przypadku połknięcia wody z sinicami mogą wystąpić dolegliwości układu pokarmowego; biegunka, wymioty i bóle brzucha.(PAP)

Autor: Marcin Szywała

0 Bardzo śmieszne!
Wystarczy wziąć parasole, ubrać się ciepło i udać się nad otwarte kąpielisko nad polskim zimnym Bałtykiem :-))
05 sierpień 2019 : 12:34 Maxi Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
1 1 1 1

Źródło:

Newsletter