Inne

Wielkie żaglowce, które miały zacumować przy Wałach Chrobrego w Szczecinie, w ramach odbywających się tam Dni Morza, trzeba będzie oglądać przy innych nabrzeżach. Jak informuje Radio Szczecin, miasto nie doszło do porozumienia w sprawie wynajęcia bulwaru ze spółką Polsteam Żegluga Szczecińska.

Jak informuje Radio Szczecin, spółka miała porozumieć się z miastem na kwotę 50 tys. zł, a następnie miasto miało się z tych ustaleń wycofać. Władze Szczecina tłumaczą to tym, że Dni Morza nie są imprezą komercyjną, a "podziękowaniem dla ludzi pracujących na morzu". W związku z tym nie chce dofinansowywać wynajmowania nabrzeża.

- Chcieliśmy płacić od samego początku, jednakże oferta, którą dostaliśmy była nie do przyjęcia. Polsteam zaproponował za wynajęcia nabrzeża pół miliona złotych. To są horrendalne kwoty. To, co pojawiło się dużo później, pod koniec maja, to 50 tys. złotych, ale to już w momencie, kiedy wszystko musiało być zabezpieczone, zabukowane, zorganizowane. To była propozycja złożona za późno - podkreśla na łamach Radia Szczecin Dariusz Sadowski z Urzędu Miasta.

Rozmowy na ten temat zostały zakończone. Wielkie żaglowce, które przypłyną na Dni Morza w dniach od 14 do 16 czerwca, będzie można oglądać przy innych nabrzeżach.

Czytaj także: Wielkie odliczanie do Dni Morza Sail Szczecin 2019

Radio Szczecin, AL

+7 Kongres Morski?
A co z Kongresem Morskim? Będzie w tym roku czy nie? W ub. roku nastąpiło "wrogie przejęcie" imprezy przez klikę Pana Gróbarczyka i chyba mamy efekty - impreza została "zarżnięta", a Szczecin pozbawiony przez Ministra jednaj z ważniejszych imprez branżowych kojarzonych ze Szczecinem. Panie Gróbarczyk - morski Szczecin tego Panu nie zapomni...
06 czerwiec 2019 : 21:42 Gryf Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
+3 kongres morski
Gratuluję wpisu . No właśnie co z Kongresem. Przypomnę że z nim coś wspólnego ma Fundacja Brzezickiego Pro Publico Mare. Zawsze był w czerwcu.
07 czerwiec 2019 : 13:03 mare Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
+4 Nie bo nie
Smutny fakt impreza o morskim charakterze i głęboko osadzona w naszych realiach została mówiąc kolokwialnie uwalona przez przepychanki polityków. Polsteam będący "odnogą" PŻM-u który jest spółką skarbu państwa czyli jest kierowany przez polityków "dobrej zmiany" mający u władzy komisarza z warszawki narzucił stawki z księżyca żeby pokazać "miastu" że nie będzie im nikt podskakiwał - zwłaszcza jak jest z innej opcji politycznej, myślenie panów z "dobrej zmiany" jest typowe dla malutkich ludzi z małym rozumkiem.
07 czerwiec 2019 : 09:39 JanKowalski Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
+1 Ki
Ten Brzeżicki to jest na pasku pisu
08 czerwiec 2019 : 15:28 Guo Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
1 1 1 1

Newsletter