Inne

ST3 Offshore sp. z o.o. oraz Zachodniopomorskie Centrum Edukacji Morskiej i Politechnicznej będą wspólnie działać na rzecz aktywizacji i promocji szkolnictwa zawodowego. Ma to polegać na dostosowaniu oferty edukacyjnej i utworzeniu dodatkowych szkoleń spawalniczych dla uczestników projektu. Dzięki temu uczniowie (i nie tylko) zdobędą niezbędne kwalifikacje do pozyskania pracy w branży konstrukcji stalowych, przede wszystkim w jednym z największych przedsiębiorstw lokalnego rynku pracy, jakim jest ST3 Offshore sp. z o.o..

Współpraca polegać będzie na podejmowaniu różnorodnych działań mających na celu doprowadzenie do organizacji dodatkowych szkoleń spawalniczych w Zachodniopomorskim Centrum Edukacji Morskiej i Politechnicznej zgodnych z wytycznymi Instytutu Spawalnictwa w Gliwicach dotyczących metody spawania 136 – oraz uzupełnienie wiedzy i praktyki o wewnętrzne procesy w spółce ST3 Offshore. W tym celu spółka zorganizuje wizualizacje i staże dla uczniów, a kolejno zatrudni zainteresowanych współpracą.

Strony dostrzegają potrzebę kształcenia w kierunku spawalniczym oraz rozszerzania uprawnień uczniów posiadających podstawowe certyfikaty. Poprzez teoretyczne kształcenie zawodowe, absolwenci kierunków takich jak: technik mechanik okrętowy, technik jednostek pływających oraz technik mechatronik, będą mogli w przyszłości zaspokoić potrzeby lokalnego rynku pracy, a tym samym zniwelować niedobór pracowników o tak specyficznych kompetencjach zawodowych.

Uczniom Zachodniopomorskiego Centrum Edukacji Morskiej i Politechnicznej przedstawiliśmy projekt doskonalenia zawodowego oraz jakie możliwości dla nich stwarza. Zaprezentowana została firma, struktura oraz warunki zatrudnienia. Dodatkowo dzięki współpracy ST3 Offshore sp. z o.o. z Przemysłową Agencją Rozwoju uczniowie zapoznali się ze specjalnie dedykowaną dla nich platformą.

rel (ST3 Offshore)

+1 Czas
Swego czasu wstecz było szkolnictwo przyzakładowe które dawało kadry każdego szczebla dla przemysłu i to uległo zniszczeniu wraz z totalnym rozwaleniem przemysłu . Stoczniowcy mieli świetne szkoły które dawały narybek do pracy i następowała naturalna wymiana kadr a teraz ? Kursy parotygodniowe zastępują dogłębną wiedzę a często jest tak że prywatne firmy robią naloty na budki z piwem i wynajmują byle kogo do konkretnego projektu gdzie pracownik powinien mieć dogłębną wiedzę i doświadczenie w pracach które wykonuje a to niestety kosztuje .
10 kwiecień 2019 : 07:19 Filip z konopi | Zgłoś

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Zaloguj się

1 1 1 1

Newsletter