Inne

9 stycznia br. żaglowiec Dar Młodzieży opływający świat w Rejsie Niepodległości zawinął do portu w meksykańskim mieście Acapulco. Polski żaglowiec został podjęty z najwyższymi honorami w tamtejszej bazie marynarki wojennej.

Załogę statku, pod dowództwem Komendanta Rafała Szymańskiego, powitał Grzegorz Witkowski, Podsekretarza Stanu w MGMiŻŚ. W uroczystości wzięły również udział władze federalne Administracji Morskiej Meksyku, władze stanu Guerrero oraz władze lokalne.

Acapulco jest 18. portem na trasie Rejsu Niepodległości. 11 stycznia br. Dar Młodzieży wyruszy ku Panamie, gdzie 22 stycznia rozpoczną się Światowe Dni Młodzieży. Będzie to ważny etap rejsu i okazja do spotkania się aktualnej załogi statku z uczestnikami rejsu, którzy płynęli Darem Młodzieży na różnych jego odcinkach realizowanych od maja 2018 r.

Podczas wizyty w Acapulco minister Witkowski zainaugurował dwie wystawy: „O Polsce” oraz „Malarstwo Magdy Firląg”.

rel (MGMiŻŚ)

+7 Załoga na pewno była szczęśliwa z tego spotkania
Podobnie jak minister z wycieczki do Meksyku.
10 styczeń 2019 : 21:55 pit24 Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
+7 Skandal
To skandal, że polski minister jedzie do Meksyku witać polski żaglowiec i robi sobie wycieczkę za nasze pieniądze. Ciekawe, czy będzie tak jeździł za Darem Młodzieży po całym świecie ?
11 styczeń 2019 : 12:21 DaerkN Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
+1 należy się
Jak mawia klasyk "jemu się to po prostu należy". Do Panamy doleci drugi, mamy w końcu 82 vice. Portów starczy.
11 styczeń 2019 : 18:08 maciek2 Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
1 1 1 1

Newsletter