Inne

Policja odnalazła w niedzielę nad ranem samochód w kanale portowym w Gdyni. Zanim auto wpadło do wody, wjechało na teren terminalu w porcie, łamiąc szlaban. Początkowo podawano, że nurek straży pożarnej, który penetrował. akwen zauważył w samochodzie dwa ciała.

Ostatecznie policja potwierdziła jedną ofiarę wypadku.

– Samochód wjechał z impetem na teren terminalu ok. godz. 3:30, złamał szlaban i znikł z oczu pracownikom portu. Były podejrzenia, że wjechał do wody.

Łódź straży pożarnej przeszukała teren nabrzeża i przypuszczenia te się potwierdziły: pod wodą odnaleziono samochód - poinformował rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Gdyni, kom. Krzysztof Kuśmierczyk. 

Auto zostało wyciągnięte z dna basenu portowego przy nabrzeżu Norweskim w pobliżu Bałtyckiego Terminalu Zbożowego z użyciem sprowadzonego na miejsce żurawia samojezdnego stojącego na nabrzeżu.

Wody portowe zostały zabezpieczone przed rozprzestrzenianiem się plamy filmu olejowego pływającą zaporą przeciwrozlewową, a w rejon zdarzenia zadysponowano motorówkę oczyszczania wód portowych Delfin-I, której załoga rozpylała na powierzchnię wody dyspersant neutralizujący zanieczyszczenia olejowe.

Policja i prokuratura wśród możliwych przyczyn wypadku nie wyklucza ani nieszczęśliwego wypadku ani próby samobójczej.

Zatopiony w basenie portowym seat ma numery rejestracyjne spoza trójmiasta, co oczywiście nie determinuje ostatecznie pochodzenia ofiary zdarzenia.

Uaktualnienie: w poniedziałek, 22 października, Zarząd Morskiego Portu Gdynia wydał komunikat w sprawie zdarzenia:

W dniu 21 października b.r. około godziny 3.30 na teren portu wjechał z dużą prędkością samochód osobowy marki Seat. Służby ochrony portu natychmiast podjęły próbę zatrzymania pojazdu, ale z uwagi na fakt, że samochód zniknął z monitoringu kamer rozpoczęto jego intensywne poszukiwania. Jak się okazało kierowca wraz z samochodem wpadli do basenu portowego na Nabrzeżu Norweskim. Powiadomiona została Portowa Straż Pożarna, która w krótkim czasie potwierdziła, że poszukiwany pojazd leży na dnie basenu. Na miejsce wezwano rownież Państwową Straż Pożarną i Policję. Około południa samochód wraz z ciałem kierowcy został wydobyty, a swoje czynności prowadzi Prokuratura i Policja. Ruch statków w porcie odbywa się bez przeszkód.

PAP, rel (ZMPG), PortalMorski.pl (AL, PBS)

Służby ratunkowe i śledcze na nab. Norweskim w porcie Gdynia po wyciągnięciu samochodu z kanału portowego (samochód ukryty)
Motorówka oczyszczania wód portowych Delfin-I na miejscu zdarzenia.

Służby ratunkowe i śledcze na nab. Norweskim w porcie Gdynia po wyciągnięciu samochodu z kanału portowego (samochód ukryty)Motorówka oczyszczania wód portowych Delfin-I na miejscu zdarzenia.
1 1 1 1

Źródło:

Newsletter