Inne

Grupa Grimaldi przygotowuje się na olbrzymią inwestycję. Włoski koncern działający prężnie w branży promowej zamierza zamówić w sumie nawet 10 jednostek, w tym 6 statków o zróżnicowanym przeznaczeniu oraz 4 promy ro-ro.

O wielkiej inwestycji planowanej przez Grimaldi Group wiadomo jest już od jakiegoś czasu. Teraz formułowane wcześniej zapowiedzi nabierają konkretnych kształtów. Armator zapowiedział w trakcie odbywającej się niedawno w Atenach XXII konwencji Euro-Med „From Land to the Sea”, że w ciągu roku rozpoczną się rozmowy ze stoczniami, które potencjalnie podejmą się realizacji tego ambitnego zadania.

Duże wrażenie robi skala planowanej inwestycji, której wartość – zdaniem ekspertów – może osiągnąć sumę 1,5 miliarda dolarów (ok. 5,5 miliarda złotych). Wprowadzenie do eksploatacji nowych jednostek wpłynie na odnowienie starzejącej się floty przewoźnika.

Przygotowania do realizacji całego projektu przyspieszyły m.in. dzięki doskonałym rezultatom osiągniętym ostatnio przez operatora. Włoski gigant odnotował – rok do roku - milionowy wzrost liczby pasażerów.

Więcej >>>

PromySkat.pl

1 1 1 1

Newsletter