Inne

W środę, 10 bm. spółka Remontowa Electrical Solutions, należąca do grupy Remontowa Holding organizuje dzień otwarty dla pań, zainteresowanych pracą w branży okrętowej.

Na pomorskim (i nie tylko) rynku pracy w ostatnim czasie pojawiło się kilka akcji, których celem jest zachęcenie kobiet do kształcenia się i zdobywania doświadczenia w specjalnościach i zawodach technicznych, a także branżach, do tej pory tradycyjnie uważanych za "męskie". Do takiej należy niewątpliwie szeroko rozumiana branża stoczniowa.

Co prawda, w stoczniach i firmach okrętowych pracuje niemało pań, jednak ich domeną są raczej dziedziny "miękkie", takie jak marketing, księgowość, finanse itd. Nie jest odkryciem fakt, że dziedziny te wymagają staranności, dokładności i często także wielkiej cierpliwości. Czy cechy te można wykorzystać także przy pracy w produkcji? Coraz więcej firm odpowiada na to pozytywnie, poszukując do pracy i zatrudniając na takich stanowiskach nie tylko kandydatów, ale także kandydatki, co przyczynia się do przełamywania panujących w tym względzie stereotypów. 

Spółka Remontowa Electrical Solutions, będąca znanym na rynku dostawcą m.in. pulpitów sterowniczych i rozdzielnic na statki postanowiła pójść śladem niedawnej akcji "Kobiety na Politechniki", propagującej wśród pań zawód inżyniera i zorganizować podobne wydarzenie, aby przedstawić im ofertę pracy przy produkcji rozdzielnic elektrycznych dla jednostek pływających.

Propozycja ta jest alternatywą w stosunku do tradycyjnych ofert pracy w handlu i usługach. Jak zapewnia spółka, oferowana praca nie będzie wymagała nadmiernego wysiłku fizycznego, a raczej właśnie cech opisanych powyżej, a więc precyzji, sumienności i także cierpliwości, ponadto będzie przebiegać w dobrych warunkach otoczenia na stanowiskach w specjalnej hali produkcyjne (widocznej na zdjęciu poniżej).

Spółka zaprasza wszystkie panie, szczególnie zachęcając studentki kierunków technicznych, dla których może to być pierwsze spotkanie z branżą stoczniową i jednocześnie okazja do nabycia doświadczenia, które może być przydatne w przyszłej pracy inżyniera. Spółka oferuje dla nich elastyczny grafik pracy, nie kolidujący z nauką.

Wszystkie zainteresowane panie spółka Remontowa Electrical Solutions, działająca na terenie Gdańskiej Stoczni Remontowa SA, zaprasza na dzień otwarty, w środę 10 października, o godzinie 10:10 do siedziby firmy w Gdańsku, ul. Na Ostrowiu 1.

Więcej informacji można uzyskać:

  • dzwoniąc po nr tel.: 58 307 22 46
  • pisząc e-mail na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
  • lub wchodząc na FB: https://en-gb.facebook.com/events/1880376272270913/

rel

1 1 1 1

Newsletter