Inne

Ponad 500 prelegentów i panelistów w 91 panelach dyskusyjnych ma wystąpić podczas organizowanego po raz pierwszy rozpoczynającego się w poniedziałek w Gdyni. Będą wśród nich także specjaliści z branży morskiej i transportowej.   

Zdaniem organizatorów, Fundacji Vizja Rozwoju, która została ustanowiona w celu wspierania i promocji działalności innowacyjnej w polskiej gospodarce, jest to największe wydarzenie gospodarcze w północnej Polsce. Forum jest organizowane po raz pierwszy.

Patronat honorowy nad wydarzeniem objął premier. Partnerami Forum są: Ministerstwo Finansów, Ministerstwo Inwestycji i Rozwoju, Ministerstwo Przedsiębiorczości i Technologii oraz Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej.

W Gdyni zapowiadana jest obecność i przemówienia programowe premiera Mateusza Morawieckiego oraz ministrów: przedsiębiorczości i technologii, Jadwigi Emilewicz, rodziny, pracy i polityki społecznej, Elżbiety Rafalskiej, inwestycji i rozwoju, Jerzego Kwiecińskiego oraz minister edukacji Anny Zalewskiej.

Podczas Forum ma się odbyć dyskusja w 91 panelach podzielonych na 16 bloków tematycznych, dotyczących m.in. szkolnictwa zawodowego, ekomobilności, e-gospodarki, budownictwa, energetyki, automatyzacji, robotyzacji polskiego biznesu, gospodarki odpadami, transportu, spedycji, logistyki oraz szeroko rozumianego rozwoju społecznej odpowiedzialności biznesu.

W obu dniach Forum zaplanowano panele poświęcone tematyce transportu, spedycji i logistyki.

W drugim dniu Forum będzie miał miejsce panel zatytułowany "Gospodarka Morska", którego uczestnicy będą się zastanawiać - jak skutecznie zarządzać stoczniami i portami przede wszystkim z uwzględnieniem logistyki oraz innowacyjnych technologii; jak efektywnie konkurować na bardzo trudnym rynku morskim; co zrobić, żeby realizować projekty szybciej i taniej?

Sekcję tę rozpocznie panel "Strategie rozwoju przemysłu stoczniowego", w którym wezmą udział: Jerzy Czuczman - dyrektor biura Związku Pracodawców Forum Okrętowe, Adam Potrykus - Wiceprezes zarządu Stoczni Remontowej Nauta SA, Mateusz Filipp - dyrektor Zakładu Nowych Budów Stocznia Remontowa Nauta SA, Krzysztof Dośla - przewodniczący zarządu Regionu Gdańskiego NSZZ Solidarność i Jerzy Miotke - moderator, przedstawiany jako ekspert w dziedzinie budowy okrętów i działacz społeczny.

Kolejne panele sekcji "Gospodarka Morska" poświęcone będą logistyce w portach morskich, suchym portom i transportowi morskiemu.

Udział w Forum zapowiedzieli przedstawiciele m.in. Instytutu Badań Edukacyjnych, KGHM Polska Miedź S.A., Krakowskiego Parku Technologicznego, Państwowego Wojewódzkiego Inspektora Sanitarnego oraz Specjalnych Stref Ekonomicznych. Partnerem merytorycznym Forum jest Akademia Morska w Gdyni.

Forum Wizja Rozwoju odbędzie się w dwóch obiektach - w Pomorskim Parku Naukowo-Technologicznym Gdynia oraz w hali widowiskowo-sportowej Gdynia Arena.

Podczas Forum mają zostać wręczone Nagrody Gospodarcze, których celem ma być promowanie "przedsiębiorstw rozwijających polską gospodarkę". "Wyróżnienie ma być jednocześnie zachętą do dalszych nakładów i inwestycji, a także przestrzegania zasad odpowiedzialnego biznesu, co będzie przedkładać się na promowanie pozytywnego wizerunku Polski oraz będzie stanowić wzór dla innych przedsiębiorstw" - tłumaczy organizator.

Polska Agencja Prasowa jest jednym z partnerów medialnych wydarzenia.

Bożena Leszczyńska (PAP), PBS (Portal Morski)

+2 Przypadek?
W tym samym czasie jedna impreza pod patronatem premiera w Gdyni, a druga pod patronatem prezydenta RP Gdańsku (targi balt military expo). Taki zbieg okoliczności...
24 czerwiec 2018 : 11:34 Max Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
0 478
Jeśli mowa o rozwoju, to nie można pominąć firmy Net-Cargo, z którą współpracuję od kilku lat. Drobiazgowe, dokładne i profesjonalne podejściem do wykonywanej pracy to tylko niektóre z ich atutów. Wkładają ogrom zaangażowania w odpowiednie wyszkolenie personelu do wykonywanych obowiązków. Zdobyte doświadczenie przekłada się na najwyższą jakość i bezkonkurencyjność.
12 sierpień 2019 : 20:17 Gocha Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
1 1 1 1

Źródło: