Inne

Noc Muzeów 2018 w Narodowym Muzeum Morskim to wachlarz propozycji dla gości w każdym wieku. Będą pokazy walk, konserwacji zabytków i sprzęt nurkowy. Tczewski CKWS przejmą wikingowie, Muzeum Wisły - psotne trolle, a Żurawiem rządzić będą gdańskie przekupki. 

W Gdańsku w Ośrodku Kultury Morskiej rodzinne spędzenie czasu na wystawie interaktywnej i wycieczka do świata egzotyki na wystawie "Łodzie Ludów Świata". Najmłodsi będą mogli stworzyć własny kolorowy morski świat pełen tajemnic. W Żurawiu ciekawe historie opowiedzą kłótliwe niewiasty, które uwielbiają plotki z gdańskich ulic. W Muzeum Wisły stworzymy krainę psotnych trolli, a w Centrum Konserwacji Wraków Statków czekają na zwiedzających waleczni wikingowie oraz ciekawostki ze świata konserwacji muzealiów i rekonstrukcji cyfrowej. Goście będą mogli także zwiedzić słynny statek-muzeum Dar Pomorza. Natomiast w Muzeum Rybołówstwa w Helu zwiedzanie wystaw opowiadających o pracy dawnych rybaków i zabawy na stanowiskach interaktywnych.

Oddziały NMM, w których odbędzie się Noc Muzeów 2018, zostaną zamknięte dla zwiedzających w sobotę i niedzielę (19-20 maja) w ciągu dnia. Wyjątkiem będzie Dar Pomorza otwarty w oba dni (10.00-16.00).

Ośrodek Kultury Morskiej

cena biletów 1 zł

Opis programu:

Wystawa interaktywna "Ludzie-statki-porty" - samodzielne zwiedzanie w grupach 40 osobowych co 30 minut.

Zapraszamy do świetnej zabawy na stanowiskach interaktywnych! Nasi goście będą mogli posterować statkami pływającymi w basenie, zobaczyć dno morskie z perspektywy batyskafu, uratować rozbitka, czy wejść na pokład drewnianego żaglowca.

Istnieje możliwość wcześniejszego zakupu biletów w kasie OKM od 15 maja 2018 roku.

Wystawa "Łodzie ludów świata" - samodzielne zwiedzanie w nastrojowym wnętrzu pełnym starych łodzi, przy dźwiękach egzotycznej muzyki. Chętnych zapraszamy na grę muzealną z nagrodami!

Sala edukacyjna na I piętrze – prezentacja planowanych wydarzeń, związanych z setną rocznicą odzyskania niepodległości.

Warsztaty plastyczne dla dzieci (I piętro) - zajęcia plastyczne, podczas których dzieci wspólnie stworzą kolorowy świat morskich głębin, statków i łodzi.

Hall główny – śpiewający i grający harcerze umilą czas oczekiwania na wejście na wystawy.

Żuraw

cena biletów – 1 zł

Opis programu:

Trzy barwne postaci z dawnego Gdańska – Jagna-handlarka, żona rzemieślnika oraz służąca Marcjanka – opowiedzą o ciekawostkach z życia w XVII-wiecznym portowym mieście.

Statek-muzeum Dar Pomorza

cena biletów - 1 zł

Opis programu:

samodzielne zwiedzanie.

prezentacja sprzętu nurkowego.

punkt organizacyjny Gry Miejskiej "Ufo w Gdyni".

Muzeum Wisły w Tczewie / Centrum Konserwacji Wraków Statków w Tczewie

cena biletów – 1 zł łącznie na dwa obiekty

UWAGA: SKRÓCONE GODZINY 19.00 - 24.00

Opis programu CKWS:

Obóz wikingów – zapraszamy na pokazy walk historycznych wojowników – występy przed CKWS. Wykonawcy: Drużyna Wojów Wikińskich GAUTAR z Brus i Stowarzyszenie Grupa Młodych Archeologów z Brus.

Zbrojownia wikingów - dowiedz się ciekawostek o uzbrojeniu wikingów i zobacz, czy do twarzy ci w ich strojach - hall główny CKWS.

Warsztaty zdobnictwa w skórze – dla dzieci i nie tylko! Zapraszamy do wykonania skórzanych przedmiotów ozdobionych średniowiecznymi wzorami – hall główny CKWS.

Od Sumerów po późne średniowiecze. Zagraj albo stwórz własną grę! – stoisko z grami planszowymi - hall główny CKWS.

O konserwacji - historie różnych odkryć – jak konserwowano łodzie wikingów – antresola.

Jak skanuje się wraki – pokazy z nauką wykonywania dokumentacji 3D i tworzenia cyfrowej rekonstrukcji na przykładzie łodzi z epoki Wikingów – sala konferencyjna.

Opis programu Muzeum Wisły:

Świat trolli – kolorowe zajęcia z nagrodami dla dzieci - 2 piętro, sala wystaw czasowych

Muzeum Rybołówstwa w Helu

cena biletów – 1 zł

UWAGA: SKRÓCONE GODZINY: 19.00-24.00

Opis programu:

Zwiedzanie indywidualne.

Wystawa stała "Dzieje rybołówstwa na wodach Zatoki Gdańskiej".

Wystawa czasowa "Twórczość marynistyczna Ignacego Klukowskiego".

rel (Narodowe Muzeum Morskie w Gdańsku)

1 1 1 1

Newsletter