Inne

Kierownictwo MGMiŻŚ podjęło decyzję, że w roku następnym Ministerstwo po raz pierwszy weźmie udział w charakterze wystawcy w Międzynarodowych Targach Posidonia 2018, które odbywać się będą w Atenach w dniach 4-8 czerwca 2018 r.

Międzynarodowe Targi Morskie Posidonia organizowane są co dwa lata już od roku 1969 i jest to największe tego typu wydarzenie skupiające grecki przemysł stoczniowy oraz międzynarodowych ekspertów z tej dziedziny. Greccy i międzynarodowi wystawcy prezentują wówczas najnowsze innowacje na rynku stoczniowym, a od roku 2014 również części zamienne, akcesoryjne oraz wszystkie usługi związane z sektorem rozruchowym. Podczas Targów organizowany jest szereg wydarzeń towarzyszących, takich jak konferencje, seminaria, warsztaty, regaty czy impreza biegowa. Targi Posidonia organizowane są pod patronatem Ministerstwa Spraw Morskich i Polityki Wyspiarskiej, Unii Greckich Armatorów oraz Greckiej Izby Żeglugowej, a także przy wsparciu miasta Pireus oraz Greckiej komisji współpracy w zakresie żeglugi morskiej.

Podczas spotkania w dniu 18 grudnia 2017 r. Anna Moskwa podsekretarz stanu w ministerstwie gospodarki morskiej i żeglugi śródlądowej podpisała umowę dotyczącą wspólnej organizacji Stoiska na Targach Posidonia 2018. Wśród pozostałych organizatorów biorących udział w przygotowaniu pawilonu znalazły się podmioty, które w przeszłości brały już udział w POSIDONII i zgromadziły przy tej okazji niezbędne doświadczenie w zakresie organizacji własnych stoisk – Polski Rejestr Statków SA, MS Towarzystwo Funduszy Inwestycyjnych SA, Morska Stocznia Remontowa „Gryfia” SA, Szczeciński Park Przemysłowy Sp. z o.o.,  Port Gdańsk SA, Polskie Ratownictwo Okrętowe Sp. z o.o. oraz Stocznia Remontowa Nauta SA. Współpraca w tym zakresie obejmować będzie organizację wspólnego stoiska wystawienniczego pod nazwą "Polish Pavilion". Podczas spotkania ze współorganizatorami ustalono szczegóły dalszych prac niezbędnych do przeprowadzenia przed Targami.

Link do strony wydarzenia >>>

rel (MGMiŻŚ)

1 1 1 1

Newsletter