Inne

Na Baltexpo znajdziemy firmy, które oferują w jednym miejscu dość szeroką i urozmaiconą gamę produktów i usług. Tak jest m.in. w przypadku Bota Technik z Gdańska (stoisko 4.06).

Jest ona przedstawicielem kilku znanych, renomowanych zagranicznych producentów wyposażenia okrętowego, ale również sama dostarcza usługi doradcze, inżynierskie, projektowe, realizuje serwis, remonty, instalację systemów i urządzeń na nowych statkach lub przy przebudowach.

Firma na swym stoisku prezentuje m.in. typoszeregi sterów strumieniowych Jastram, w tym pierwszy w historii firmy ster ze śrubą nastawną oraz opatentowany system tłumienia hałasów dla sterów strumieniowych. Bota Technik oferuje również wodne smarowania, łożyskowania i uszczelnienia wałów napędowych marki Kemel (dawniej Kobelco) z Japonii oraz wały, posadowienia i sprzęgła elastyczne renomowanej marki Vulkan z Niemiec.

Na stoisku Bota Technik Sp. z o.o., Sp. Kom. można się zapoznać z m.in. z ciekawym eksponatem w postaci pędnika serii HJ213 (o mocy do 350 KM) - najmniejszego z gamy produktów Hamilton Jet - jednego ze światowych liderów napędów strugowodnych. Największe podobne pędniki od tego producenta (z serii HT) przenoszą moc do 5500 kW. Eksponowany będzie też dźwig hydrauliczny Effer 130M.

Jeżeli chodzi o własne, autorskie projekty i produkcję Bota Technik, to na stoisku firmy na Baltexpo 2017 można się zapoznać ze zintegrowanymi układami sterowania napędami.

Poza Bota Technik (stoisko 4.06), pędniki strugowodne oferuje na tegorocznych targach Baltexpo jeszcze m.in. Marine Jet Power AB (stoisko 2.06), a pędniki różnego rodzaju, m.in. stery strumieniowe i pędniki azymutalne - Afra, przedstawiciel firmy Schottel (stoisko 5.07), a maszyny sterowe i zestawy sterowe (z płetwami sterowymi) - Remontowa Hydroster Systems (na stoisku 1.04-1.18).

PBS

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Zaloguj się

1 1 1 1

Newsletter