Bezpieczeństwo, Granice

Rosyjskie siły zbrojne rozpoczynają we wtorek duże ćwiczenia wojskowe na anektowanym Krymie, a także w obwodzie wołgogradzkim na południu Rosji. W ćwiczeniach weźmie udział półtora tysiąca żołnierzy wojsk powietrznodesantowych.

Jak podało we wtorek radio Echo Moskwy, ćwiczenia zaczynają się tego dnia, choć oficjalnie odbywają się w dniach 16-20 marca. Prócz 1500 żołnierzy zaangażowanych zostanie ponad 300 sztuk sprzętu bojowego, samoloty wojskowe i transportowe, śmigłowce i okręty desantowe oraz jednostki pomocnicze rosyjskiej Floty Czarnomorskiej.

Ćwiczenia przewidują wysadzenie desantu i strzelanie bojowe - ten drugi etap odbędzie się w obwodzie wołgogradzkim na poligonie Kamyszynski. 20 marca na poligonie Opuk na Krymie rosyjskie oddziały będą ćwiczyć odparcie ataku umownego przeciwnika z morza.

Ćwiczenia zbiegają się z szóstą rocznicą aneksji Krymu przez Rosję w marcu 2014 roku. Od tego czasu na półwyspie armia rosyjska regularnie prowadzi ćwiczenia wojskowe. Ukraina uważa te działania za nielegalne.

Z Moskwy Anna Wróbel

-3 raSSija
Może zrobicie wyprawę na Chiny lub Iran, skoro tak dobrze wam idzie, towarzysze?
17 marzec 2020 : 17:01 jhdjahdahdjahdwadwa | Zgłoś
+6 Rosyjski krym
I bardzo dobrze Krym był i będzie zawsze Rosyjski, tak jak Lwów Polski !!! Semper Fidelis!!!
17 marzec 2020 : 22:02 PL z Lwowa | Zgłoś

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Zaloguj się

1 1 1 1

Źródło:

Newsletter