Bezpieczeństwo, Granice

Ze względu na obecną sytuację związaną z wirusem COVID-19 i w związku z najnowszymi wytycznymi Sekretarza Obrony, Dowództwo Armii USA w Europie podjęło decyzję o modyfikacji ćwiczenia DEFENDER-Europe 20.

Z informacji przekazanych przez US Army Europe, od 13 marca cały ruch personelu i sprzętu z USA do Europy został wstrzymany. Nie oznacza to jednak zakończenia ćwiczenia. Będzie ono realizowane w Polsce z udziałem amerykańskich żołnierzy, którzy już znajdują się na terenie naszego kraju.

Połączone z DEFENDER-Europe 20 ćwiczenia Dynamic Front, Joint Warfighting Assessment, Saber Strike i Swift Response zostają odwołane. Rozmieszczona już w Europie pancerna brygadowa grupa bojowa (ABCT) będzie prowadzić szkolenie w zakresie ustalonym z sojusznikami w ramach zmodyfikowanego ćwiczenia Allied Spirit. Polska jest w stałym kontakcie z sojusznikami i wspólnie analizujemy możliwości współpracy wojskowej w ramach ćwiczeń, aby w pierwszej kolejności ograniczyć rozprzestrzenianie się epidemii koronawirusa.

Głównym założeniem ćwiczenia DEFENDER-Europe 20 jest strategiczny przerzut wojsk do Europy do wsparcia polityki obronnej NATO i narodowej strategii obrony Stanów Zjednoczonych. W Polsce znajduje się obecnie około 4000 amerykańskich żołnierzy i 1550 jednostek sprzętu, którzy przybyli tu, aby brać udział w ćwiczeniu DEFENDER. Aby dotarli oni na poligony w Polsce potrzebna była ogromna i bardzo efektywna współpraca wojskowych logistyków. W naszym kraju stacjonują także żołnierze USA w ramach eFP i ABCT.

kom/ mom/

0 Skandal!
Manewry powinny być całkowicie odwołane!!! Wszystko pozamykane, nawet zakłady fryzjerskie gdzie spotkać się może tylko kilka osób, a oni ładują manewry na kilka tysięcy żołnierzy. Niezły przykład dają zamkniętym w domach obywatelom.
17 marzec 2020 : 20:02 helloween Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
0 żaden skandal
Są dość mocno jako grupa odizolowani od zwykłych ludzi, więc nie wpadałbym w panikę.
18 marzec 2020 : 15:14 corona Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
1 1 1 1

Newsletter