Bezpieczeństwo, Granice

W poniedziałek, 16 maja misję w Grecji rozpoczęły kolejne dwa zespoły funkcjonariuszy Straży Granicznej. Pierwszy, złożony z trzech funkcjonariuszy z Morskiego OSG będzie patrolował wybrzeże wyspy Lesbos. Drugi zaś zespół, złożony z trzech funkcjonariuszy z Nadbużańskiego OSG, będzie patrolował wybrzeża wyspy Chios. Funkcjonariusze zakończą służbę 30 czerwca br.

Również wyspa Kos patrolowana jest przez Straż Graniczną. Od 26 kwietnia br. służbę pełni tam trzech funkcjonariuszy SG (z Podlaskiego, Morskiego i Nadodrzańskiego OSG). Zespół zakończy działania 31 maja br.

Poza działaniami patrolowymi Straż Graniczna od początku roku intensywnie wspiera koordynowane przez Agencję Frontex działania prowadzane w greckich hotspotach, związane z rejestracją i daktyloskopowaniem imigrantów, którzy przedostali się do Grecji przez Morze Śródziemne, jak również działania screenerskie mające na celu pozyskanie informacji nt. państw pochodzenia imigrantów. Ponadto Straż Graniczna wysłała w maju zespół 20 funkcjonariuszy zaangażowanych w działania związane z eskortowaniem cudzoziemców.

Źródło: KGSG

1 1 1 1