Inne


Od piątku do soboty załoga samolotu patrolowo-rozpoznawczego An-28 Bryza Bis z 30 Kaszubskiej Eskadry Lotniczej w składzie: dowódca por. pil. Jacek Brożyna, II pilot por. pil. Maciej Tomczyński, nawigator ppor. nawig. Tomasz Ziemnicki i technik pokładowy st. chor. sztab. Ryszard Żabiński, uczestniczyła w pokazie statycznym zorganizowanej na terenie Wojskowych Zakładów Lotniczych nr 2 w Bydgoszczy I Wystawy Międzynarodowej AIR FAIR 2007 pod hasłem– „Wszystko dla Lotnictwa”.

Wystawa odbyła się pod patronatem Ministra Obrony Narodowej oraz przy współpracy V Międzynarodowych Targów Samolotów Lekkich i Ultralekkich oraz z udziałem Grupy KAMA-eko S.A. Celem wystawy była popularyzacja lotnictwa cywilnego i wojskowego w Polsce. Ponadto miała ona umożliwić nawiązanie kontaktów i wymianę doświadczeń pomiędzy przedsiębiorcami, producentami i użytkownikami samolotów oraz sprzętu lotniczego. W pierwszym dniu wystawy przewidziano udział przedsiębiorców, specjalistów i zaproszonych gości, a drugi dzień był otwartym dla wszystkich sympatyków i miłośników lotnictwa. W wystawie wzięli udział czołowi producenci z Polski oraz wystawcy zagraniczni m.in. z Włoch, Czech, Słowacji, Ukrainy, Rosji, Białorusi.

Samolot An-28 Bryza Bis jest zmodernizowaną wersją An-28 B1R, wyposażoną dodatkowo m.in. w kamerę termowizyjną do poszukiwania rozbitków na powierzchni wody i detektor anomali magnetycznych do poszukiwania i śledzenia okrętów podwodnych. Wyposażony jest także w zmodernizowaną wersję radaru obserwacji obiektów nawodnych, w którym zwiększono zasięg działania między innymi dzięki zastosowaniu chowanego podwozia. Więcej informacji na temat lotnictwa MW na stronie internetowej Marynarki Wojennej.

Comments are now closed for this entry

1

Źródło: