Inne

Właściciel superjachtu Vianne włoskiej firmy Benetti o długości 52 m potwierdził, że w przypadku sprzedaży statku, po zapłacie 10 procent depozytu w walucie tradycyjnej (EUR/USD), saldo płatności za sprzedaż może zostać pokryte nie tylko w formie tradycyjnej, ale również w dowolnej dużej kryptowalucie, w tym: BTC, ETH, DOGE, SOL, FTM, BNB lub głównym NFT, w tym: Cryptopunks, BAYC Apes.

Wystawiony na sprzedaż za kwotę 8 900 000 EUR, jest słynnym superjachtem o stalowym kadłubie z aluminiową nadbudówką, z lądowiskiem dla helikopterów oraz jacuzzi na tarasie widokowym, zbudowanym zgodnie z klasyfikacją ABS, którego zewnętrzny projekt przygotował Stefano Natucci.

Ten superjacht o zasięgu transatlantyckim przeszedł w 2021 r. kompletny remont techniczny i kosmetyczny we włoskiej stoczni Arpeca i zaliczył niedawno badania klasy i bandery. Posiada klasę komercyjną i jest dostępny do czarterowania. Vianne może pomieścić 12 gości w 5 prywatnych kabinach, a jego załoga obejmuje 12 doświadczonych marynarzy, na których czele stoi szanowany włoski kapitan Alberto Zambelli. Do jachtu dodano ostatnio nowe meble wewnętrzne i zewnętrzne marki Ralph Lauren i odświeżono zasoby sprzętu wodnego, m.in. dodając nową zjeżdżalnię wodną oraz pływającą platformę wodną z basenem.

Chociaż znaczenie płatności kryptowalutami w branży jachtów rośnie, to właśnie Vianne będzie największym jachtem w historii, który można kupić za NFT. To świetna wiadomość dla wielu potencjalnych kupców z całego świata i wyjątkowa szansa na sprzedaż tak dużego jachtu za niewymienialne tokeny. Vianne można obejrzeć po uprzednim umówieniu na Karaibach lub na Florydzie. Tej zimy Vianne dostępny jest również do czarterowania za 196 tys. dolarów tygodniowo na Karaibach.

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Zaloguj się

1 1 1 1

Źródło:

Newsletter