Inne

Niezwykła okazja czeka dziś i jutro na miłośników żeglarstwa. W Gdyni zacumowały cztery jachty VO65, startujące w The Ocean Race Europe Prologue. Dziś, we wtorek, 11 maja jednostki wezmą udział w dwóch wyścigach przybrzeżnych. Będzie je można zaobserwować m.in. z bulwaru Nadmorskiego czy plaży i molo w Orłowie.

Ze względu na pandemię impreza ma charakter wyłącznie sportowy. Jednak okazja do zaobserwowania jachtów nadarzy się już dziś – we wtorek, 11 maja. Wszystko za sprawą dwóch przybrzeżnych wyścigów. Zmagania będzie można obserwować m.in. z plaży Śródmieście, bulwaru Nadmorskiego, a także plaży i molo w Orłowie. Sympatycy żeglarstwa podążać mogą za uczestnikami regat aż do molo w Sopocie – tam bowiem jachty będą zawracać.

W imprezie udział bierze polska załoga Sailing Polang. Zespół jest obecnie liderem klasyfikacji generalnej, po tym jak zwyciężył w pierwszym pełnomorskim etapie na trasie z Kłajpedy do Gdyni.

Harmonogram dzisiejszych zawodów:
- 9:45 - wypłynięcie jachtów z Marina Yacht Park
- 11.00 - start 1. wyścigu
- 14.30 - start 2. wyścigu

Z kolei jutro, w środę, 12 maja, załogi wystartują w kolejnym pełnomorskim etapie imprezy The Ocean Race Europe Prologue. Punktualnie o godz. 12:00 wypłyną w rejs do Sztokholmu.

The Ocean Race Europe to pierwsza, europejska odsłona najtrudniejszych załogowych okołoziemskich regat na świecie – The Ocean Race. Poprzedza ją prolog na trasie Kłajpeda – Gdynia – Sztokholm. W poniedziałek 10 maja zakończył się jej pierwszy etap z litewskiej Kłajpedy do Gdyni. Punktualnie o godzinie 10:46 linię mety na gdyńskich wodach przeciął jacht Sailing Poland. Na kolejnych miejscach uplasowały się zespoły: Ambersail2 (Litwa), Team Childhood1 (Holandia) oraz The Austrian Ocean Race Project (Austria).

rel (Gdynia.pl / Paweł Kukla)

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Zaloguj się

1 1 1 1

Newsletter