Inne

Trwające od 17 października na wodach wokół Sycylii regaty Rolex Middle Sea Race właśnie się szczęśliwie zakończyły dla I love Poland. Jacht pod polską banderą, jako jednokadłubowa jednostka, pierwszy w swojej klasie przeciął linie mety.

To już 41. edycja 600-milowego klasycznego wyścigu żeglarskiego, cenionego na równi z angielskim Rolex Fastnet Race i australijskim Rolex Sydney-Hobart. Jacht i załogę w porcie Valletta na Malcie przywitał Ambasador RP Tomasz Czyszek wraz z małżonką.

W imieniu zarządu Polskiej Fundacji Narodowej gratuluję kapitanowi Baranowskiemu i zespołowi I love Poland. Idea projektu zakłada promowanie Polski przez ukazanie profesjonalizmu, unikatowych umiejętności, samodyscypliny, wytrwałości i odwagi, czyli atrybutów nie tyle indywidualnych, ale szczególnych właściwości charakteru narodowego, przez które załoga wzbudza pozytywne emocje i kształtuje postawy świadomych ze swojego dziedzictwa Polaków. Miarą sukcesu jest podejmowanie wyzwań w sytuacjach granicznych. Załoga I love Poland udowodniła przez udział i sukcesy w ubiegłorocznych i tegorocznych regatach, że należy opowiadać o Polsce przede wszystkim inspirując – powiedział dr Marcin Zarzecki, prezes zarządu PFN.

56 jachtów, w tym I love Poland, jako jeden z trzech w klasie Volvo Open 70 konkurował o wieniec laurowy. Część załogi to absolwenci szkoleń młodych żeglarzy, zapoczątkowanych przez Polską Fundację Narodową. W grudniu 2019 r. ruszyła I edycja rekrutacji do projektu szkoleniowego "I love Poland". Nadesłanych zostało ponad 430 zgłoszeń, z czego 106 młodych żeglarzy ma ukończony Zintegrowany Kurs Bezpieczeństwa STCW. Kapituła dokonała wyboru finalistów, którzy wzięli udział w bezpłatnym zgrupowaniu szkoleniowym i stanowią teraz część załogi ILP.

Cieszymy się z kolejnego dobrego wyniku naszego jachtu. Przyjęta przez nas nowa formuła projektu zakładająca program szkolenia młodych polskich żeglarzy przynosi zamierzone efekty. Dziękujemy załodze I Love Poland za kolejne pozytywne emocje, jakich nam dostarczyła w tym rejsie. To istotna promocji Polski w niezwykle prestiżowych regatach, w których udział biorą najlepsze jednostki na świecie - powiedział Michał Góras, wiceprezes Polskiej Fundacji Narodowej.

Załoga I love Poland powróciła na wodę po przerwie spowodowanej lockdown'em. 2020 rok rozpoczął się dla żeglarzy I love Poland dobrze, od zdobycia drugiego miejsca (w swojej klasie) w regatach Caribbean 600 pod koniec lutego oraz pierwszego miejsca w St. Maarten Heineken Regatta w marcu. Niestety światowa pandemia miała również wpływ na żeglarstwo – kolejne regaty odwoływano jedne po drugich. 

Z powodu pandemii wywołanej koronawirusem Rolex Middle Sea Race to była ostatnia impreza w kalendarzu dla większości załóg w sezonie 2020 roku.

rel (PFN)

+1 o jaaaaaaaaa
No tylko gratulować. Teraz to na błękitna wstęgę na Zatokę Gdańską jak takie asy zamustrowały ....
22 październik 2020 : 10:47 marinero | Zgłoś
0 urbanowicz
szkoda, ze ’portal morski’ nie napisal, ze na ostatnich kilku milach zaloga I love Poland plynela walczac z E1 i musiala sie niezle spocic zeby wygrac z V0 70 E1 pod polska bandera z yacht clubu sopot i pod dowodztwem Zbyszka Gutkowskiego - byli lepsi o 3 min i 19 sekund na czterodniowej trasie...:)
23 październik 2020 : 09:58 kriss | Zgłoś
0 .
To jest informacja Polskiej Fundacji Narodowej, czyli armatora jachtu. Jak PortalMorski.pl miał napisać, skoro sam armator nie napisał?
23 październik 2020 : 12:06 . | Zgłoś

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Zaloguj się

1 1 1 1

Newsletter