16 czerwca ostatni "Program dla Rodzin" w tym sezonie. Tradycyjnie, w niedzielę, wszyscy chętni spotkają się na statku-muzeum Sołdek.

Sołdek ma 71 lat i pamięta czasy, gdy w jego ładowniach szmuglowano ukryte towary. Bywało, że statek w swoich ładowniach przewoził nie tylko węgiel, ale również kontrabandę. Konstrukcja ułatwiała ukrywanie „zakazanych dóbr” jak alkohol, papierosy czy kawę.

- Zadaniem naszych gości będzie, kierując się tajemnymi znakami i wskazówkami, odnaleźć ukryte towary - opowiada Kamila Jezierewska z Działu Edukacji NMM. - Wnętrza Sołdka to prawdziwy labirynt, ale dzielni odkrywcy na pewno dadzą radę. W końcu prawdziwy żeglarz potrafi odczytywać liczne znaki i jest uważnym obserwatorem!

Spotkanie na Sołdku to ostatnia w tym sezonie odsłona cieszącego się popularnością wśród gdańszczan i nie tylko, cyklu "Program dla rodzin". – To niezwykle miłe, że na każdych zajęciach mamy komplet gości małych i dużych, chcących lepiej poznać nasze obiekty, a przy okazji miło spędzić czas w rodzinnym gronie! – cieszy się Kamila Jezierewska, koordynatorka rodzinnego programu w NMM.

Informacje praktyczne: 16 czerwca 2019
Statek-muzeum Sołdek
Godzina: 11.00 (Program trwa do 2 godzin)
Bilet (grupy max. 5-osobowe) – 20 PLN – do kupienia w Spichlerzach na Ołowiance

rel (NMM w Gdańsku)