Wielkie żaglowce, które miały zacumować przy Wałach Chrobrego w Szczecinie, w ramach odbywających się tam Dni Morza, trzeba będzie oglądać przy innych nabrzeżach. Jak informuje Radio Szczecin, miasto nie doszło do porozumienia w sprawie wynajęcia bulwaru ze spółką Polsteam Żegluga Szczecińska.

Jak informuje Radio Szczecin, spółka miała porozumieć się z miastem na kwotę 50 tys. zł, a następnie miasto miało się z tych ustaleń wycofać. Władze Szczecina tłumaczą to tym, że Dni Morza nie są imprezą komercyjną, a "podziękowaniem dla ludzi pracujących na morzu". W związku z tym nie chce dofinansowywać wynajmowania nabrzeża.

- Chcieliśmy płacić od samego początku, jednakże oferta, którą dostaliśmy była nie do przyjęcia. Polsteam zaproponował za wynajęcia nabrzeża pół miliona złotych. To są horrendalne kwoty. To, co pojawiło się dużo później, pod koniec maja, to 50 tys. złotych, ale to już w momencie, kiedy wszystko musiało być zabezpieczone, zabukowane, zorganizowane. To była propozycja złożona za późno - podkreśla na łamach Radia Szczecin Dariusz Sadowski z Urzędu Miasta.

Rozmowy na ten temat zostały zakończone. Wielkie żaglowce, które przypłyną na Dni Morza w dniach od 14 do 16 czerwca, będzie można oglądać przy innych nabrzeżach.

Czytaj także: Wielkie odliczanie do Dni Morza Sail Szczecin 2019

Radio Szczecin, AL