Sukces tej książki był do przewidzenia. W ciągu niespełna roku zniknęła z księgarskich półek. Ci, którzy nie zdążyli jej nabyć niech się jednak nie martwią. Za kilka dni ukaże się drugie wydanie „Polskich Linii Oceanicznych. Albumu floty 1951-2011”.

Ta publikacja ma wszystko co powinna mieć. Znakomitych autorów. Temat, który do tej pory nie był tak kompleksowo opracowany. No i zawartość, na którą składa się opis grubo ponad 300 statków pływających w barwach PLO w latach 1951-2011. Przy każdej z jednostek zamieszczono jej krótką historię oraz dane techniczne. Tekst okraszono ponad tysiącem zdjęć, co nadaje wydawnictwu charakter albumowy. Cóż, nic dodać nic ująć. Książka bez wątpienia stanowić będzie ozdobę biblioteczki każdego szanującego się miłośnika dziejów polskiej floty handlowej. Podziwiać przy okazji należy ogrom pracy włożony w przygotowanie tej publikacji, zarówno od strony autorów, jak i wydawnictwa. Efekt godny jest najwyższego uznania i szacunku. Powstało dzieło monumentalne. I zapewniamy, że nie ma w tym stwierdzeniu ani odrobiny patosu.

„Polskie Linie Oceaniczne. Album floty 1951-2011”, Krzysztof Adamczyk, Jerzy Drzemczewski, Bohdan Huras, Porta Mare Pomorska Oficyna Wydawniczo-Reklamowa (www.powr.pl), str. 440, seria „Księgi Floty Ojczystej”