NEWSLETTER MORSKI - www.PortalMorski.pl

Maersk Line uhonorowany

Działalność firmy Maersk Line, światowego lidera transportu morskiego, została doceniona przez władze Gdańska i Pomorza. Wyróżnienie przyznano między innymi za włączenie Gdańska do bezpośredniego serwisu łączącego Europę z Azją.

Z okazji obchodów święta Konstytucji 3 Maja, Ambasada Rzeczpospolitej Polskiej w Danii zorganizowała wyjątkowe obchody, w których udział wzięli przedsiębiorcy, przedstawiciele duńskich organizacji i reprezentanci lokalnych władz. Kluczowe znaczenie dla Maersk Line miała wizyta Marszałka Województwa Pomorskiego, Prezydenta Gdańska i przedstawicieli Ambasady RP w siedzibie firmy, w centrum Kopenhagi. Podczas  spotkania goście wyrazili uznanie dla zaangażowania Maersk Line w rozwój regionu Pomorza i miasta Gdańska. Podczas uroczystej kolacji, która miała miejsce tego samego dnia, duński koncern został oficjalnie uhonorowany za włączenie Gdańska do bezpośredniego serwisu z Dalekiego Wschodu, co uznano za jeden z kluczowych czynników sprzyjających rozwojowi miasta i regionu. Doceniono również uczynienie z gdańskiego portu logistycznej bramy Polski i regionu Bałtyku. Pamiątkowy medal, dyplom oraz grafikę przedstawiającą panoramę Gdańska w imieniu Maersk Line odebrał Karsten Kildahl, szef regionu Europy Północnej.

- Wyróżnienie ze strony lokalnych władz jest dla nas wyjątkowo ważne. Podobnie jak w przypadku klientów, którzy doceniają jakość naszych usług, nagrody od władz lokalnych są dowodem pozytywnego wpływu działalności Maersk Line w regionie Morza Bałtyckiego na rozwój regionu i miasta, z którymi jesteśmy związani od lat. Jesteśmy dumni, że nasze zaangażowanie w rozwój polskiej gospodarki zostało zauważone i uhonorowane – podsumował Karsten Kildahl.

W trakcie obchodów, w Kopenhadze odbyło się również specjalne seminarium - Maersk Workshop. Tematem spotkania była sytuacja branży TSL w kontekście regionu Pomorza. W warsztatach poprowadzonych przez Gdańską Agencję Rozwoju Gospodarczego InvestGDA udział wzięli przedstawiciele firmy Maersk Line i DCT Gdańsk. Przedmiotem rozmów była nie tylko analiza obecnej sytuacji, ale również próba znalezienia rozwiązań optymalizujących i usprawniających w przyszłości transport morski w regionie.

Dla Maersk Line wyróżnienie w Kopenhadze to już 4 nagroda w ciągu ostatniego roku. Firma została wcześniej wyróżniona między innymi przez Krajową Izbę Gospodarki Morskiej oraz magazyn Baltic Transport Journal.

Agnieszka Karpińska, młodszy konsultant Office Euro RSCG Sensors

O Maersk Polska

Maersk Line jest reprezentowana w Polsce przez Maersk Polska. Od dwudziestu lat firma przyczynia się do rozwoju polskiego handlu międzynarodowego, otwierając kolejne połączenia z największymi europejskimi i światowymi portami. Biura Maersk Polska, obecne w trzech miastach – Warszawie, Gdyni i Krakowie, w których zatrudnionych jest 80 osób, stanowią filar sektora handlu żeglugowego w regionie Europy Środkowo-Wschodniej. Od stycznia 2010 roku do portfolio wszedł serwis AE10, który jest pierwszym bezpośrednim połączeniem z Dalekiego Wschodu do Polski i krajów bałtyckich, a także stanowi dużą korzyść dla rodzimych importerów i eksporterów.

 

 

Morski Festiwal Nauki

Bałtycki Festiwal Nauki to wielkie bogactwo pokazów, prezentacji, wykładów i innych wydarzeń. Pomorskie uczelnie oraz placówki naukowo-badawcze, siłą rzeczy, bardzo często zajmują się szeroko rozumianymi sprawami morskimi, stąd i tych tematów sporo na pikniku naukowym nad Bałtykiem. Ale jak je znaleźć w gąszczu innych imprez?

Czytaj więcej...

Pomorze: Rybacy zaniepokojeni sprzedażą zagranicznych dorszy nad Bałtykiem

Polscy rybacy czują się zagrożeni przez zagraniczne kutry, które przypływają do polskich portów i sprzedają tutaj dorsze. Według Grzegorza Hałubka, prezesa Związku Rybaków Polskich, taka praktyka uderza w nasze rodzime rybołówstwo morskie.

Czytaj więcej...

Pomeranki już za Warszawą. Mielizny krzyżują plany

Jastarnicy na pomerankach już za Warszawą. A na pokładzie kolejny pasażer - autostopowicz ze stolicy. - To był ciężki dzień - przyznają Kaszubi. Czwartek był wietrznym, ale i jednocześnie trudnym, pełnym wyzwań dniem. A ten zaczął się dość szybko, bo łodzie wyruszyły już o godz. 4:50.

Czytaj więcej...

Kolumb był nasz!

Krzysztof Kolumb był synem polskiego króla Władysława Warneńczyka! To nie przejaw polskiej megalomanii, tylko ustalenia portugalskiego historyka.

Czytaj więcej...

Ogłoszenia

Sprzedam łódz rybacką z licencją - 150 tyś. zł +

Sprzedam łódź rybacką 8.30m z licencją połowową - 150 tyś zł. http://allegro.pl/lodz-rybacka-8-30m-z-licencja-polowowa-150-tys-i2362955844.html

Czytaj więcej...

Sprzedam kuter 17

Kuter Posiada aktualną licencję połowową:W specjalnym zezwoleniu połowowym przyznane są limity na następujące ryby:(dorsz,śledź,łosoś atlantycki oraz inne gatunki nie limitowane)Opis kutra:Kuter zbudowany ze stali szwedzkiej przeznac...

Czytaj więcej...

kupie łódź rybacką

witam kupie łódż rybacką z licencją na dorsza

Czytaj więcej...

sprzedam

sprzedam łódz rybacką z papierami stalowa trał nety

Czytaj więcej...

Zrezygnuj z subskrypcji