Bezpieczeństwo, Granice

Co najmniej 24 afrykańskich imigrantów płynących na Wyspy Kanaryjskie zmarło z wycieńczenia w łodzi podczas trwającej ponad 20 dni przeprawy przez Atlantyk na ten hiszpański archipelag.

Jak poinformowała w czwartek hiszpańska policja, wśród ofiar śmiertelnych są obywatele kilku państw Afryki Subsaharyjskiej. Sprecyzowała, że dwóch spośród zmarłych to nieletni.

Hiszpańskie służby wyjaśniły, że łódź ze zwłokami imigrantów została znaleziona w nocy na pełnym morzu. Dryfowała ponad 200 mil morskich na południowy wschód od kanaryjskiej wyspy El Hierro.

W pierwszym komunikacie hiszpańska policja podała informację o 17 śmiertelnych ofiarach przeprawy z zachodnich brzegów Afryki na Wyspy Kanaryjskie. Przed południem w czwartek poinformowano, że podczas poszukiwań znaleziono jeszcze siedem ciał osób płynących łodzią.

Z komunikatu hiszpańskiej policji wynika, że trwającą ponad 20 dni podróż na Wyspy Kanaryjskie przeżyli jedynie trzej pasażerowie łodzi: dwóch mężczyzn i kobieta. Wszyscy zostali przetransportowani do szpitala na Teneryfie.

Marcin Zatyka

+5 czy tak?
Miękka polityka UE wobec zjawiska nielegalnej emigracji powoduje że liczba ofiar wśród migrantów rośnie.Gdyby migranci mieli świadomość że zostaną bezwzględnie wydaleni z kraju do którego przybyli nielegalnie wtedy chętnych do odbywania takich niebezpiecznych podróży morskich było by mniej.Działanie tzw organizacji pozarządowych też może przynosić negatywne konsekwencje.
29 kwiecień 2021 : 15:18 bezmaski | Zgłoś
+3 to nie przypadek, to inwazja
Inwazja obcej cywilizacji. Każde państwo ma prawo bronić swoich granic wszelkimi dostępnymi sposobami. Izrael strzela bez ostrzeżenia, USA na granicy z Meksykiem również nie patyczkuje się. Zdecydowana większość państw na świecie dba o nienaruszalność granic i dlatego pogranicznicy maja prawo strzelać. Każdy kto nielegalnie przekracza granicę musi liczyć się z tym że ktoś tych granic broni i może takiego przestępcę najzwyczajniej zastrzelić. A co robi lewacka Eurokomuna ?
30 kwiecień 2021 : 07:53 logik | Zgłoś
+4 Emigranci
Sama natura nie przeprowadzi naturalnej selekcji, dlatego pomoc jest niezbedna ze strony ludzi, I tak wiekszosc emigrantow juz prosperuje na ladzie europejskim- handel narkotykami,prostytucja, napady na obywateli, kradzieze itd.. ( nie wspomne o przygotowaniach terorystycznych). wiec maja sie dobrze!!
01 maj 2021 : 08:44 Imie moje | Zgłoś

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Zaloguj się

1 1 1 1

Źródło:

Newsletter